Wpis z mikrobloga

Pomijając zaciekle kuce: każdy, kto ma odrobinę oleju w głowie i pojęcie o polskiej polityce powinien głosować na Platformę. Jakiekolwiek partie polityczne pokroju Kukiza, Nowoczesnej, mimo, że często wychodzą z sensownymi postulatami zaczynają z zerowego pułapu, nie mają struktur, członków, pieniędzy, potencjału koalicyjnego i po kilku latach trafiają do Platformy. Tak też będzie z nowym ruchem Szymona Holowni.

Platforma Obywatelska nie jest partią autorytarystów jak PiS, więc nie będzie niezgodnie z prawem okopywać się w Państwie.

Platforma Obywatelska jest partią pluralistyczną, otwierając się jako Koalicja Obywatelska na środowiska Zielonych, Lewicy i Liberałów. Każdy tu znajdzie miejsce .

Platforma Obywatelska to najskuteczniejsza partia proeuropejska. Jest członkiem największej frakcji w Europarlamencie której lider też wywodzi się z Platformy. Zapewnia najskuteczniejszą ze wszystkich partii rozmowę z Unią i walkę o polskie w Unii interesy.

Wreszcie: Platforma nie jest partią na tyle silną, żeby rządzić samodzielnie. Zawsze będzie rządzić w Koalicji czy to z Lewicą, PSLem, a może i z Konfederacją jak pozbędą się retoryki faszystowskiej.

Dlatego właśnie Platforma Obywatelska jest najlepszą polską partią. Przyznanie tego wymaga wyzbycia się złudzeń co do polskiej polityki i polskiego społeczeństwa. Do głosowania na Platformę trzeba dorosnąć.

Głosujcie w niedzielę na Trzaskowskiego.

#neuropa #4konserwy #polityka #trzaskowski2020
  • 7
@Majk_: Jestem ciekaw kiedy Hołowni wyłączy się tryb antyPOPiS i będzie zmuszony do włączenia się do jednej z głównych partii, prawdopodobnie właśnie do Koalicji Obywatelskiej czy jakiejś nowej formuły zjednoczonej opozycji. Tego mu życzę, bo mimo że na niego nie głosowałem, trzeba mu oddać, że zaktywizował nowych wyborców i głosi całkiem rozsądny światopogląd w przeciwieństwie do np. Kukiza.
@RegularJohnny: Dobre pytanie. Sam jestem ciekaw czy uda mu się choć część „wyborców zmiany” i nowych głosujących przekonać na tyle do swoich postulatów, by w kolejnych wyborach głosowali właśnie na nie, a nie „za świeżością” czy zmianą. Świeżość i efekt antysystemowości są dość ulotne, zawsze znajdzie się ktoś świeższy, który zaproponuje ulubione rozwiązanie dużej części Polaków - „zaorać to dziadostwo i budujemy od nowa”.
@Majk_: ryzykowny wpis z tym popieraniem od razu platformy. Według mnie szkodliwa narracja tylko potwierdzająca tym wszystkim debilom, że każda liberalna inicjatywa jest przybudówką PO.

Ale te punkty o sprzeciwie autorytaryzmu jak najbardziej prawdziwe, bo jedno co PO ma to zdolność koalicyjną i kompromisowość. PIS pożera wszystko co może, PO już udowodniło, ze potrafi się dogadać z dosyć odległymi grupami.