Wpis z mikrobloga

Byczki, korci mnie kilkudniowa wycieczka na #rower tak żeby gdzieś dojechać w miejsce X kilkaset km albo jakiejś "kółeczko" strzelić gdzieś po mazurach czy innych górach tylko tak zastanawiam się, bo nigdy nie było dane mi tego doświadczyć, ile mniej więcej dziennie się robi km na takiej wycieczce tak #turystyka?
Ktoś coś żeby to sensowanie zaplanować tak żeby żyłka z tyłu nie pękła ale też żeby się nie nudzić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@Wycu91: wiem, wiem że to mega złożona sprawa ale mam wrażenie, że takie np. 60 na cały dzień to całe gó*** ale może się mylę i przy kilkudniowym tripie wcale tych km sie nie trzaska niewiadomo ile ¯\_(ツ)_/¯
Napewno nie mówimy tu o kolarce i rashowaniu byle do przodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@non-serviam: Kilometrów trzaska się tyle ile się chce i to jest najlepsze :) Sęk w tym, że trasę możesz modyfikować. Czasem nawet musisz.
No i wszystko zależy od Twojego zaprawienia w boju. Na ten przykład moją żonę po przebiegach rzędu 100 km przez 6 dni trochę poskładało, a jednak to wysportowana babka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wsiądź na rower dzisiaj, zrób jakąś trasę, powtórz to jutro, pojutrze
@non-serviam: przykładowo 100km to jest między 3 a 5h ciągłego pedałowania, a jeśli nie jeździsz to i więcej. Do tego dolicz przerwy, jakie warto zrobić co 25-30km i zrobi się nawet 8h na podróż. Do tego ewentualne zwiedzanie po drodze i może dnia braknąć
Ja w tamtym roku mając crossa wybrałem się na 140km z nastawienie powrotu pociągiem i zeszło mi trochę ponad 10h na całość a nie zwiedzałem za bardzo
moją żonę po przebiegach rzędu 100 km przez 6 dni trochę poskładało


@Wycu91: osz w mordeczkę ()/
To 60 w sumie brzmi chyba całkiem sensownie jednak. Mój rekord to ponad 70km jednego dnia ale to było po mazurach, po lasach i piachach i pełno górek, a opony cieniuśkę na szosę miałem. Generalnie to najbardziej dupa odczuła tą podróż ()

@sherkhaan: no to