Wpis z mikrobloga

@Avil: nic dziwnego że grzejnik, wrzuć jakiegoś Xeona na 45 nm (Xeon X3360 albo wyższy jak nie chcesz modować płyty) to poleci na 4 GHz przy tym samym poborze mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FLAC: osobiście używam serii E (mniejsze TDP, więc mniejsze zmartwienie temperaturami) i taki E5450 chodzi u mnie na chyba 4,3 GHz na stockowych napięciach i na tym samym coolerze (Pure Rock od be quiet) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu mnie zastanawia ta "kultowość" Q6600 który okazał się być zwyczajnym grzejnikiem z tragiczną wydajnością nawet w grach z 200x ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Avil: opowiadasz, jaka tragiczna wydajność, tragiczna wydajność to były Pentium 4 w drugiej połowie dwutysięcznych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ze dwa lata temu stawiałem kompa na takim oldschoolowym procku i chodził całkiem znośnie na siódemce w Firefoxsie, w przeciwieństwie do dowolnego c2d. Nic dziwnego że jest kultowy, jak to przecież praktycznie pierwszy czterordzeniowy procek dla mas. Pamiętam że na takim samym 8800GTS była różnica pomiędzy moim E6420
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: Oczywiście że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale uhhh, były C2Q już na 45nm i one się akurat bardzo dobrze kręciły, a cena była taka sama w tamtych czasach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Avil: no ale właśnie, 45nm dla c2d było chyba rok później, dla c2q było 2 lata później jeśli dobrze pamiętam. Z dzisiejszej perspektywy to "tamte czasy", ale wtedy każdy rok to był wyraźny przeskok w wydajności, dopiero od czasów Lynnfieldów (pierwszych i5/i7 które wyszły bezpośrednio po Quadach 45nm) zaczęła się stagnacja - np chłopak siostry dalej używa i5-750 którego mu wtedy złożyłem, tylko z rozszerzeniem RAMu i dorzuceniem SSD i GTXa