Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Jeździ ktoś VW Up? Jakie wrażenia? Potrzebuję małego, miejskiego autka. To byłby drugi samochód, wykorzystywany właśnie na potrzeby "miejskie" i krótkie trasy do 100 km. Pewnie też nie przekroczy 5 tys. km rocznie. Można go kupić za ok 24-26 tys. z rocznika 2017. Zależy mi, żeby przez kilka lat był spokój z naprawami, dlatego nie szukam starszych aut. #motoryzacja
Jonn - Jeździ ktoś VW Up? Jakie wrażenia? Potrzebuję małego, miejskiego autka. To był...

źródło: comment_1594196275NxALXt8tUbBKzDqVtKGfAG.jpg

Pobierz
  • 42
@Jonn: ja mam i sobie chwalę, kupiłem bo najeździłem sie citigo gdy pracowałem w wypożyczalni i było git. Co chcesz wiedzieć? Do pełna tankuje za jakies ok. 140zł i robi na tym troche ponad 500km. Na autostradzie też spoko, 140 bez problemu można jechać, nie tak jak inni piszą, że o matkoboska zara mnie zdmuchnie czy coś. W wypożyczalni jak pracowałem regularnie citigo latały 170 non stop z butem w podłodze
@bycjaktommyleejones: naprawiam auta. HaKaTe - HYundai, Kia Toyota to najlepsze co można dostać. Automat sam teraz chcę kupić, bo manual w mojej Optimie mnie męczy, więc następny biorę z automatem - nie pasuje do tego auta. W Rio natomiast manual bardzo mi odpowiada ¯\_(ツ)_/¯. Renault - bardzo szanuję, uważam, że to świetne auta cena/jakość i ogólnie dobre samochody. Nie lubię VW, bo to po prostu badziew. Drogi, awaryjny, źle zaprojektowany badziew.
@Student_AWAS: XD tymczasem up w swojej prostocie już kilka razy był w rankingach najbardziej niezawodnych aut, tam sie nie ma co zepsuć bo nic tam nie ma


@vargemp: w rankingach TUV, więc danych z przeglądów technicznych, gdzie diagnosta nawet nim nie jeździ, dobre rankingi. Auto może mieć w tym czasie wymieniane zespoły napędowe i reszte, ale jeżeli przejdzie przegląd to spoko xD.
@Student_AWAS: akurat miałem na myśli jakiś raport bodajże od angoli z carwow, którzy jak wiadomo uber fanami vw nie są ¯\_(ツ)_/¯

@Jonn: btw. przy 140 jakoś ok. 4k rpm jeśli cię to interesuje. 1.0 tsi jest idealne do tego auta, ale to już trochę drożej.

@bycjaktommyleejones: głośno jest ale do przeżycia :) ostatnio na autostradzie stwierdziłem, że mógłbym tym nawet do chorwacji jechać
@Jonn: mam, spalanie u mnie raczej odwrotnie bo 80% trasa. Średnie mam 4,3 na 100.
W mieście jeżdżąc spali nie więcej niż 5,5. Osiągi tragiczne, w trasie dopiero od 100 ładnie leci bo ma już obroty wysokie. Rozrząd na „zbrojonym” pasku pierwotnie na całe zycie samochodu, potem producent zaleca kontrole do 240k i wymianę. Silnik pancerny, mam nalatane 350k km i narazie nie zapowiada się na koniec. Duże zaskoczenie to bardzo
@vargemp: rdza to odwieczny wróg aut azjatyckich, no cóż, love or hate it, ale obecnie tylko Mazda odstaje w sposób znaczący. Widziałem pordzewiałe VW 10 letnie, a nawet audi, na elementach, na których rdzy być nie powinno, więc nie jest to takie proste.
@Jonn:

Up! to szajs. Najgorsze małe auto na rynku. Taki tandetny wózek na zakupy.

Chcesz czegoś sensownego tych gabarytów, to Suzuki Celerio (w środku jakościowo raczej słabo, ale za to auto całkowicie niezajebywalne), Hyundai i10 (bezdyskusyjnie najlepsze wnętrze i ogólnie auto w tym segmencie), albo Yaris/Aygo. Możesz też wziąć pod uwagę Fiata 500, Pandę lub Lancię Y. Te trzy ostatnie mistrzami bezawaryjności nie są, ale padają wyłącznie pierdoły, a wszelkie naprawy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jonn: Kiedyś mierzyłem sie z takim zakupem i jeździłem Twingo. Nic ndigdy się w nim nie zepsuło i było całkiem dynamiczne. Zrobiłem nim 60kkm i sprzedałem dalej. Może spojrzyj w niepopularną francuską stronę?