Wpis z mikrobloga

Od czego mogą być szumy uszne ? Mam 21 lat, muzyki słucham na słuchawkach dokanałowych (jestem świadomy i rzadko kiedy słucham powyżej średniego poziomu głośności), mam w sumie dosyć głośną pracę (siedzę przeważnie na słuchawkach maku na drive, ale też staram się aby były stosunkowo cicho ustawione na tyle abym ludzi słyszał a z drugiej strony aby mi bębenki nie wystrzeliły), nawet jak siedzę na kompie to słuchawek nausznych półotwartych używam tylko do muzyki ale też nie wiadomo jak głośno. Może to od snu zależy ? Od stresu ? Sam już nie wiem, ale mnie to wykańcza juz, jest tak że mam spokój kilka dni a jak wejdę do wyciszonego pokoju to tak mi szumi w uszach, jakbym z kimś rozmawiał. Co zrobić ? Do lekarzy chodziłem i przepisywali mi leki, całkiem nieźle działy.
#medycyna #uszy #ucho #szumyuszne #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: Sluchawki dokanalowe zawsze obciazaja sluch.Mysle ze powinienes wykonac badania,jedno z badan pokazuje czy sa uszkodzenia w slimaku niestety zapomnialem nazwy tego badania.Duza czesc laryngologow ignoruje problem.No i od teraz juz nie uzywaj sluchawej calkowicie inaczej moze sie jeszcze bardziej pogorszyc
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: aktualnie pierwszy raz w marcu miałem przez miesiąc. Odbudzilem się z tym i TSK samo 30
Dni później zasnąłem i obudziłem się bez. Minęły 2 miesiące. Miałem dosyć ciężki okres stresowy, ataki paniki, płaczu. I poszedłem spać normalnie i obudziłem się znowu z (szumy) tym plus dodatkowo zawroty głowy, ból karku, później wymioty spowodowane przez ból, teraz mijają 3 miesięcy a szum pozostał. Chodzę spać o 5 rano kiedy
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: Ja dostałem Xanax, jedynie co się dzieje po nim to szum jest przytłumiony, ale chwile później wraca. Także ciężko określić, ze jakkolwiek szprycowanie tego co mam działa. Jeszcze SSRI przepisane mam, ale chyba czas zmienić znowu lekarza
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: na początku oczywiście dostałem od laryngologa beta serc, które ma udowodnione działanie, ze nie pomaga na szumy uszne, a każdy laryngolog to przepisuje od strzała. rozmawiałem z paroma osobami z tym problem właśnie..
no nic umówię się i zapytam o leki co podesłałeś
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: Jeszcze mam pytanie. Czujesz jakbyś miał zatkane ucho? Jak zaciągniesz mocno powietrze i wypuścisz próbując oderwać ucho. Ja cały czas jakbym miał blokadę. 2 laryngolorow nic nie widzi w uchu
  • Odpowiedz