Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć jaka jest praktyczna różnica między głosowaniem na kandydata, który wygrał a nie głosowaniem? Według mnie żadna a martwi mnie bo dużo osób uważa, że to jakieś wspaniałe trzecie rozwiązanie...

Jeżeli osoby, które nie zagłosowały oddały by głos na wygranego, to żadna różnica, a jak na oponenta to rezultat wyborów mógłby się zmienić.

Jak sprawić, żeby osoby zamierzające nie głosować to skumały?

#polityka #wybory #pytanie #niewaznyglos
  • 8
@kondiz: odpowiem Ci przykładem. Podchodzi do Ciebie ogromny dres z kolegami i pyta czy wolisz dostać pięścią w twarz, czy buta w jaja. Wiesz, że jeśli nie wybierzesz to i tak oberwiesz. Dlaczego w takim razie nie wybierasz?
@mathijas: Skoro żaden im się nie podoba to głosują na opozycję żeby żadna z niechcianych stron nie miała pełni władzy.

@Adiqus: Przykład zupełnie nietrafiony. Jeżeli obie opcje Ci się nie podobają to wybór jest taki, albo wybierasz dresa który Cię będzie bił z obstawą, albo wybierasz takiego który będzie Cię bił, ale obstawą drugiego będzie mu przeszkadzać. Więc wtedy wybór jest oczywisty, glosujesz na tego bez obstawy, więc opozycję.
@kondiz: jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, to jest jakaś szansa, że będzie blokował szkodliwe ustawy. Które to według Ciebie? Rozdawnictwo chce rozbudować, podatki PO zawsze też nie miała problemu podnosić, zwroty mienia bezspadkowego również przepuści. Jego ustawy z kolei jakie by nie były na pewno nie przejdą przez sejm. Zostaje tylko chyba wyjście z UE i wprowadzenie dyktatury, ale PiS ma już wszystko, więc nie ma czego blokować.
@mathijas: Może na przykład zablokować każda ustawę, która dofinansowuje TVP. Może zablokować ustawy, które światopoglądowo nie pasują PO, a pasują PiS. Może blokować ustawy które PiS przepycha żeby kupować głosy wyborców. Może blokować ustawy o niepraktycznie wysokiej pensji minimalnej. I wiele więcej.
W tych wszystkich przypadkach lepiej mieć Trzaskowskiego. W jakiej sytuacji według Ciebie lepiej jest mieć Dudę? W sensie jaką ustawę PiSu zablokuje Trzaskowski, którą jednak wolalbyś żeby przeszła?
@kondiz: w sytuacji następnych wyborów parlamentarnych, które PiS przegra z kretesem, być może oddając władzę PO, nie daj Boże. Nie zrozum mnie źle, ja bynajmniej nie twierdzę, że Duda jest ok, głosować na niego nie zamierzam. Ale upatrywanie w Trzaskowskim recepty na problemy z PiSem to naiwność. Nie dziwię się, że sporo ludzi nie zagłosuje albo odda głos nieważny. Sam mam z tym problem żeby skreślić Trzaskowskiego, to nie jest ktoś
@mathijas: następne wybory parlamentarne będą na krótko poprzedzać wybory prezydenckie. Myślę, że wiele osób miałoby problem między wyborem PiS+Duda, czy KO+Trzaskowski i doskonale to rozumiem. Ale PiS+Trzaskowski czy KO+Duda jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż te dwa wcześniejsze. Ja nie upatruje w Trzaskowski per se żadnej recepty, ja uważam, że pozwolenie na prowadzenie polityki PiS bez żadnych kompromisów to ignorancja. Dziwię się, że się nie zgadzasz.