Wpis z mikrobloga

#wybory #epuap
Mireczki, moja dziewczyna otrzymała takiego maila jako odpowiedź na DRUGIE dopisywanie się do spisu wyborców przez EPUAP (UM Wrocław) i na jego podstawie wynika, że nawet to, że już w pierwszej turze zapisywała się w ten sam sposób została dopisana jeszcze gdzie indziej do spisu? Spotkał się ktoś z takim samym przypadkiem?

Wszędzie trąbią, że takiej możliwości nie ma, więc miała farta czy jednak jest sposób na obejście?
Pobierz
źródło: comment_1594105694QwwVnXreeBOCBE7o6IOBN9.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macias0526: do mnie dzwonili z gminy i powiedzieli że różnie to interpretują i postarają się dopisać mnie drugi raz ale jeszcze nie dostałem infirmacji zwrotnej.

Wiec wychodzi na to, że jak się komuś uda to dopiszą
@macias0526: Pisałem o tym wcześniej.

W dużych miastach to będzie nierealne do zweryfikowania. Usługa elektroniczna dopisania do spisu działa i przy takiej ilości osób dopisujących się do spisu oraz bardzo krótkich terminach to wątpię by ktoś sprawdzał czy dana osoba nie była wcześniej z tego spisu skreślona.


Tu jest ogromne pole do manipulacji i nadużyć.
Osoba z miasta A dopisuje się przed pierwszą turą do spisu w mieście B
Przed drugą
@hpiotrekh: no to we Wro niestety mi odrzucili, a jej zaakceptowali z tym, że ja jestem zameldowany w A, głosowałem w B i chcę głosować w A, natomiast ona zameldowana w C, głosowała w B i chce głosować w A. Może to też ma na to wpływ...
No i skończyło się tak jak myślałem. Mi nie odpisali na wniosek taki sam jak dziewczyny, a ona głosowała w miejcu gdzie była dopisana po drugim, takim samym wniosku przez epuap o dopisanie do spisu wyborców.
Na bank NIE zostaliśmy skreśleni z miejsca gdzie głosowaliśmy w pierwszej turze, więc były to straszne luki w systemie.