Wpis z mikrobloga

Mireczki, kosmiczne świry. Mam taką zagwozdkę, chciałbym zabunkrować swoją flankę bez floty tylko silna obrona stacji. Wszystko wygląda dobrze, jest duza sila odparcia ataku ale AI zamiast rozbić sie na mojej stacji obronnej to przelatuje bokiem bez walki i zajmuje mi układy. Jak temu zapobiec? Co zrobić zeby zmusić ich do walki a nie przebicie sie przez moją twierdze bez walki? Technologie? Moduły? Macie na to patent?

#stellaris #gry #strategie #grypc
Pobierz
źródło: comment_1594054084nKVfRBCgz2lw8Nl5OdRu0Q.jpg
  • 7
Hmm można by spróbować ze zwiększeniem zasięgu ataku stacji to raz, dwa to możesz stworzyć platformy bojowe z jakąś daleko zasięgową bronią które "zaczepią" przelatującą flotę. Jak jesteś daleko w grze to chyba platformy jonowe czy jak one się tam nazywały byłyby do tego najlepsze
@kucma19: Jedno i drugie. Jak wynajdziesz technologię FTL Inhibition to będziesz mógł budować inhibitory -- na stacjach i zamieszkanych planetach.
Ten na stacji jest mniej skuteczny, bo wystarczy pokonać stację i przestaje działać, a tego na planecie to trzeba rozwalić czasami wielomiesięcznym bombardowaniem albo podbić wojskami desantowymi.