Wpis z mikrobloga

Hej, jakiego języka programowania najlepiej się uczyć na początek? Strony internetowe i javascript czy bardziej backend coś w stylu java, c#? Dodam że ostatnio głównie uczyłem się baz danych, podstawy programowania jakieś mam, a ze stronkami nigdy nie miałem nic wspólnego.
#programista15k
#programowanie
  • 19
  • Odpowiedz
@Snowdr0p: serio napisałem. Możesz ten język oceniać negatywnie, ale pozwala zapoznać się z technologiami i jest bardzo popularny, a na pewno do mniejszych zastosowań
  • Odpowiedz
@luigi_pl: Najlepiej czuję się w programowaniu baz danych, ale szukam jakiejś odskoczni oraz alternatywy bo trochę mi się przejadły bazy. Spróbowałbym czegoś nowego
  • Odpowiedz
@Rafmi:
* Assembler jak chcesz zobaczyć jak wszystko wesoło działa na mega niskim poziomie
* C jak chcesz się pobawić elektronika (mikrokontrolery i tego typu sprawy) i chcesz robić jednocześnie na niskim poziomie
* C++ jako wyzwanie + możesz go również użyć w elektronice (arduino)
* Java/Kotlin jak chcesz się pobawić aplikacjami mobilnymi
* obj-c, swift jak chcesz się pobawić aplikacjami mobilnymi i jesteś bogaty
* C# (wraz z Unity) jak
  • Odpowiedz
@Rafmi: Sam zaczynalem od C++ na studiach przeplatane z C# i Java na innych zajeciach. Zostalem na dluzej przy C#. I nie jest prawda jak tu pisza ze w C# to tylko Unity (czyli gry). C# to tez desktop, web i mobilki. Moim zdaniem wybierajac C# nie da sie pomylic. Jednak mimo wszystko poczatkujacym dalej polecalbym wybierac C++ na poczatek. To protoplasta takich jezykow jak C# czy Java. A potem po
  • Odpowiedz