Wpis z mikrobloga

Generalnie przez posiadanie kilku kotów w domu, szukam budżetowego telewizora. Niestety wczoraj jeden z nich (kot) postanowił zeskoczyć z półki nad tv zahaczając o jego górną krawędź, przewracając go na podłogę (tak, tym razem dokupię uchwyt na ścianę).

Ogólnie, w skrócie TV będzie podpięty tak: dźwięk - do amplitunera (kino) i obraz - do karty graficznej (PC), seriale, filmy (mkv - .264/.265), Netflix oraz czasem jakaś gra z PC-ta, aktualnie przymierzałam się do Detroit Become Human, no i sporadycznie pierdoły na YT do kolacji. Aha i nie posiadam żadnej kablówki, używam Kodi i Netflix.

Ważna jedna dla mnie rzecz, którą miałam w jeszcze innym telewizorze, w momencie pokazania się napisów w ciemnej scenie dziwny skok kontrastu, a sceny bez napisów są za ciemne, niestety nie pamiętam teraz modelu tv, ale w moim ("antykocim" tv - UE50H6400) tego nie było, po prostu stały, ustawiony kontrast. Tam się nie dało tego wyłączyć żadnymi opcjami - tak miał.

I tak, na szybko wybrałam dwa 55 calowe modele z Samsunga: RU7172 oraz TU7102 - głównie podyktowane ceną oraz moimi potrzebami, ale chętnie jakby ktoś dodał coś od siebie (koniecznie bez tego efektu zmiany kontrastu) to z radością uwzględnię przy zakupie ;)

Kwotowo żeby było około 2k, bo jeszcze muszę dokupić uchwyt lub klatkę na kota.

Z góry dzięki za wszystkie rady :)

#telewizory #samsung #elektronika
  • 1
@pannakota: W tych modelach Samsunga jest podświetlenie krawędziowe, więc gdy będą białe napisy na ciemniejszym tle mogą być widoczne jasne pasy od podświetlenia. Skoro używasz Netflixa, Kodi i potrzebujesz, żeby tv nie zawiódł przy odtwarzaniu różnych rozszerzeń, to może Tv z wbudowanym androidem? Około 2k możesz dorwać 50pus7334. Masz matryce VA i tylne doświetlenie matrycy, Ambilighta (kwestia gustu, można wyłączyć), możliwość pobrania zewnętrznych odtwarzaczy ze sklepu play, pilota ze sterowaniem głosowym