Wpis z mikrobloga

Boicie się dziadków za kierownicą?
A to młodzi kierowcy powodują większość wypadków. Nie bez powodu OC 18 latka jest średnio ponad 3x większe, niż 63 latka.
Ktoś mówił o zabieraniu prawa jazdy po 75 roku życia?

Prawo jazdy od 24 roku życia to jest pomysł.
#przemyslenia #prawojazdy
maszfajnedonice - Boicie się dziadków za kierownicą?
A to młodzi kierowcy powodują w...

źródło: comment_1593933719iIqlX0731i0gTeeCeRbdbH.jpg

Pobierz

Prawo jazdy od 24 roku życia

  • Jestem za 22.2% (1145)
  • Jestem przeciw 77.8% (4008)

Oddanych głosów: 5153

  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlatego jak na motocykle się prawko od 21 roku życia zmieniło to zmniejszyła się ilość dawców organów i gołym okiem zmniejszył się stan debili na drodze.


@masz_fajne_donice: Na niektóre motocykle. A na słabsze (ale, w przeciwieństwie do aut na kat. B1, dające się normalnie kupić na rynku) nawet od 16 roku.
Może jakimś pomysłem w tym duchu byłoby dodatkowe uprawnienie na auta ponad 200 KM, które uzyskiwałoby się po jakimś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masz_fajne_donice: chyba cie powalilo xD


24 lata to mozna miec juz 5 lat doświadczenia jako kierowca chociażby

@Logan00: można mieć w sumie jakieś 10 lat doświadczenia licząc motorowery, małe motocykle i samochody na B1
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice ale glupie gadanie. Młodych kierowców w wieku 18-24 jest pewnie z 50x wiecej, niż 65+ jak i robią jakieś 10-15x wiecej kilometrów niż dziadki. Mój sasiad przez 8 lat zrobil 4k km, ma chłop teraz jakos 80lat+ tyle to ja robie w 2 miesiące. Wychodzi na to, że mam 48x wieksze szanse na wypadek niz ten dziadek. W statystykach sa tylko informacje o ilości kierowcow i wypadków, a nie biorą
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: moi drodzy osoby na wsiach bez dostępu do komunikacji są w dupie, jedynym wybawieniem jest zrobienie prawka. Ja bym był nawet za tym aby była możliwość od 16stego roku życia, jednakże wtedy kierowca miałby ograniczoną moc auta do uzyskania pełnoletności
  • Odpowiedz