Wpis z mikrobloga

Pamiętam, jak podczas pierwszych dni paniki pandemii u nas na uczelni co trzeci wykładowca w mailu, w którym wysyłał materiały pisał o tym, że jeśli potrzebujemy wsparcia w tych chwilach to zawsze można do niego napisać. Było to związane z tą całą akcją Zostańwdomu i tą niby izolacją społeczną oraz jej szkodliwym wpływem na psychike. xddd Nawet władze uczelniane i samorząd organizowały jakieś formy pomocy, aby ludzie z tej izolacji nie zwiariowali xddd Np jakieś spotkania online gdzie każdy mógł wejść i sobie pogadać, jakieś online gry planszowe czy inne formy spędzania czasu xddd Kurde jego mac gdyby oni tylko wiedzieli,że na studiach jest rzesza osób , które od co najmniej 20 lat są wyizolowane od społeczeństwa xddd Albo że z powodu studiów wpędzają się w nerwice i depresje bo nie radzą sobie już ze stresem ( tak wiem zaraz jakiś bohater sie odezwie, że ma zajebiście silną psychikę( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Niby są jakieś formy wsparcia, ale to jest robione po łebkach. Tyle na uczelniach się o depresji, nerwicy i stresie mówi, ale nikt nigdy nie przyłożył do tego takiej wagi jak do izoalcji społczenej z powodu pandemii, bo niby nie można sie spotykać w klubach i restauracjach oraz w parkach... Gdyby tylko wiedzieli jak wiele osób nie daje sobie rady, bo po prostu nie radzą sobie ze stresem xddd ( nie chcą rzucić studiów, bo je lubią ale z drugiej strony jest coraz ciężej xddd) Jest ich wielu. Ja wiem ,że uczelnia nie ma możliwości zastąpić psychiatry, ale chciałem po prostu zwrócić uwagę na tą zdumiewającą reakcję na zakazy wynikające z koronawirusa ze strony uczelni i studenciaków. Oczywiście to nic złego, że istnieje jakaś solidarność. Chodzi mi własnie o to, że odkąd jestem na studiach każdy wie i coś tam wspomina o stresie, nerwicy i depresji,ale nikt nie przykłada się do tego jak do stanu izolacji przez pandemie, a miałem wrażenie, że każdy był zadowolony z tego, że jest nauka zdalna,bo nie trzeba łazić na uczelnie i tracić czas w budynku xddd #przegryw
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach