Wpis z mikrobloga

  • 1
@Dante27: @MuItikonto_: cytat:
„Praca realna - to stosunek płacy nominalnej (pensja wyrażona w konkretnych jednostkach pieniężnych - pensja otrzymana w kasie - pieniężne wynagrodzenie za jednostkę czasu pracy) do przeciętnego poziomu cen nabywanych dóbr i usług konsumpcyjnych; ilość produktów które można kupić za pieniądze będące płacą nominalną przy danych cenach dóbr konsumpcyjnych;

Z definicji wynika więc, że poziom płacy realnej zależy od:
- zmian płacy nominalnej
- przeciętnego poziomu cen
  • Odpowiedz
  • 1
@Dante27: Hej Dante, czemu zamilkłeś? Nie wiesz, że wskaźnik zwany płacą realną uwzględnia inflacje? Taka to dla ciebie czarna magia, oświecony ełropejczyku? xD
  • Odpowiedz
@kociooka: nie kiciu, szkoda mojego czasu na uswiadamianie czlowieka ktory znalazl jakas madra formulke i mysli ze "zaoral" xD

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przeci%C4%99tne_wynagrodzenie
Wybacz ze wikipedia, nie chce mi sie przekopywac teraz GUSu w poszukiwaniu tych danych, ale masz, sprawdz sobie tabelke wzrostow plac wzgledem cen szkoda ze tylko do 2018, ale z tego co pamietam do 2020 niewiele sie te dwa wskazniki zmienily przez inflacje, ale jak ci wyjdzie te magiczne 20%
  • Odpowiedz
@kociooka: według neuropki z wypoka ceny teraz wzrosly tak ze nie oplaca sie pracowac, a ludzie zyja tylko za 500 plus xD Kiedys to bylo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@Dante27: Głuptasku lewacki o bardzo małym rozumku bardzo chętnie :) w tabelce, którą podałeś przeciętne wynagrodzenie netto wynosi w 2015 roku 2783 zł. W 2018 roku jest to 3261 zł. Różnica wynosi ok. 500 złotych. 500 zł to tylko nieco mniej niż 20% kwoty z 2015 roku, czyli początków rządów PiS. Wniosek pokrywa się z tym zawartym na podanym przeze mnie wykresie :)

A teraz odszczekuj :)
  • Odpowiedz
@kociooka: zaoralas, nie ma co, poddaje sie, masz racje z ta srednia, bogacimy sie na potege a ja i inni sie nie znamy, ale ale, tak sobie pomyslalem... ze po chwili Twojego triumfu wprowadzę dalsze liczby do zabawy i rozwoju sytuacji, teraz jestem ciekaw jak wyjasnisz dominante oswiecony ekonomisto pisowski :)
Bo srednia gusowska jaka jest kazdy wie, liczona z dupy pomijajac wiekszosc rynku pracy, a niezle ja nabijaja takie
  • Odpowiedz
@kogi: spoko podniecaj się wykresami, za parę tygodni zobaczymy jak jest i jak pis sobie radzi kiedy nie ma idealnych warunków ekonomicznych o jakich każdy rząd mógłby marzyć. Póki co nawet nie chcą o tym gadać.
  • Odpowiedz
@kociooka: No to faktycznie, niska cena za #!$%@? TK, KRSu i SN, Ziobrę jako naczelnego szeryfa, budowanie gruntu pod drugie Węgry, #!$%@? partyjnymi dzbanami w zarządach spółki, olewane afery na setki milionów i najprawdopodobniej ok. 100 mld dziury budżetowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak głosuję na Dudę, przekonałaś mnie tym jednym dyskusyjnym aspektem
  • Odpowiedz
to ta sama wikipedia, która usunęła przed wyborami informacje, że mama Rafała była TW Justyna?


@kogi: o, przegapilem Twoja odpowiedz, sorki, a co do tematu, wybacz, nie znalazlem danych na stronach tvp ktore by cie w pelni usatysfakcjonowaly :)
  • Odpowiedz