Wpis z mikrobloga

#gastroszczecin #szczecin

Dzien dobry, mamy dzisiaj sobotke letka wiec idealna pora na finalna ostatnia recenzje:
"Taco Grande" oraz wyjasnienie dlaczego juz prawdopodobnie NIGDY od nich nic nie zamowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam:

Czesc pierwsza - cennik:
1) Nachos z salsami - 21,50
2) Zupa Chili Con Carne - 19,50
3) Soup Azteca - 15,50
4) Quesadilla z farszem wołowym - 31,50
5) Quesadilla z farszem z kurczaka - 29,50
6) Tacos z wołowiną - 29,50

Razem: ~155 pln

1) Nachos'y to dla mnie jedno wielkie nieporozumienie - a raczej ich cena. Na oko jakies pol paczki nachosow z lidla ze stopionym serem (ktory stworzyl jedna wielka bryle w polaczeniu z nachosami), + 3 dipy (pomidory z cebula XD, pomidory krojone z puszki z przyprawami oraz guacamole) - MAX ile bym za to dal to 10 pln

2) Zupa chilli con carne - mieso mielone (bardzo duzo miesa), ze standardowym zestawem meksykanskim (kukurydza, fasola, cebula, papryka), nic specjalnego - imo warte max 15 pln

3) soup azteca - nic innego jak zupa krem z pomidorow + ser (oraz odrobina nachosow), smak dobry natomiast cena tez troche za duza

4 oraz 5 ) - Quesadilla jak juz pare razy pisalem - moim zdaniem najlepsze co mozna u nich zamowic, nadal za drogo warte max 22-25 pln

6) Tacos'y - zaraz po nachosach najwieksze rozczarowanie - suchy twardy placek z sucha wolowina i odrobina klasycznej mieszanki - patrzac po wielkosci i roznorodnosci tego dania to dalbym MAX 15-20 pln

W podsumowaniu Taco Grande - jedzenie jest dobre (4/5 w skali TYLKO smaku), ale nie ma tam nic specjalnego za co mialbym przeplacac na kazdym daniu mniej lub wiecej. Dlaczego dopiero teraz o tym mowie? Zamawiajac po 1 czy 2 daniach na raz, nie odczuwalem tak przebitki jaka stosuja.

Ogolna ocena restaruacji Taco Grande (jedzenie tylko na wynos, wiec nie interesuje mnie sam lokal i obsluga):
3/5
KarmelowyJeremiasz - #gastroszczecin #szczecin

Dzien dobry, mamy dzisiaj sobotke l...

źródło: comment_1593868158RkmqsHkQaPWEfVj6RPvJMb.jpg

Pobierz
  • 17
@KarmelowyJeremiasz: Wszystko jest drogie teraz. Ja też za masło w kostce dałbym MAX 2,5, a kosztuje po 4. Zupka przynajmniej dużo mięsa. Całkiem ciekawie to wygląda. Spoko zdjęcia. Dużo opakowań takie jedzenie to i pewnie częściowo winduje cenę.
(pomidory z cebula


@KarmelowyJeremiasz: A to z kolei mówisz o salsa crude, pico de gallo. To bardzo popularny w meksyku rodzaj salsy. Tworzy się go właśnie z surowych rzeczy a podstawą jest surowy pomidor, surowa papryka, surowa cebula + dodatki.

Możliwe, ja chce podkreślić jego „suchość” na każdym możliwym kroku,


@KarmelowyJeremiasz: No to spoko. Bo właśnie taco powinny takie być. Zbrodnią jest robienie taco z miękkiej tortilli która nie chrupie,
GlebakurfaRutkowski_Patrol - > (pomidory z cebula

@KarmelowyJeremiasz: A to z kole...

źródło: comment_1593872361i9hdima6Wp88Ifhv6EqFkI.jpg

Pobierz
ale jak dla mnie to powinno być osobno do każdego taco.


@KarmelowyJeremiasz: Możesz domówić. Dla mnie też do pizzy każda pizzeria powinna dodawać 3 sosy ale w niektórych muszę dokupić dwa ;]

Co do kuchni - nie krytykuje tutaj w żaden sposób poprawności wykonania tego dania, tylko moja subiektywna opinie, jeżeli komuś coś takiego podchodzi to będzie miał lepsze zdanie


@KarmelowyJeremiasz: A ja się nie dopierdzielam, że nie masz racji
@KarmelowyJeremiasz: Problem z kuchnią meksykańską czy tex-mex jest taki, że ono często jest zniekształcane czy to przez sieciówki czy przez polską gastronomię. I przez to wielu ludzi nie wie np co z czym się je i jak powinno być. Taco Grande nie jest najlepszą meksykańską knajpą ale jednak dania w ich przypadku dosyć dobrze odzwierciedlają tex mex spotykany np w stanach. I wg mnie bardzo dobrze, że nie spolszczają tych dań.
@KarmelowyJeremiasz: Jadłem w taco grande i polecam burito.
Na prawdę dobre mają, reszta jak w recenzji - co najwyżej średnie w smaku.
Za to nie polecam w Galaxy tego nowego meksykańskiego, tragedia...