Wpis z mikrobloga

0
Tytuł: Języki i kolczyki
Autorka: Hitomi Kanehara
Gatunek: literatura piękna
Ocena: 5/10
★★★★★

Języki i kolczyki to krótki urywek z życia mieszkającej w Japonii Barbie-girl, Lui, którą zafascynował młodociany 'gangster' Arna z rozwidlonym językiem. Staje się on dla niej pewną inspiracją, przez co zaczyna interesować się różnymi formami modyfikacji ciała.

Przyznaję, że najzwyczajnie przepadam za tego typu ludźmi co Lui i Arna więc to chyba dla nich zdecydowałem się dobrnąć do końca tej krótkiej historii. O ile romans pomiędzy tą dwójką zapowiadał się dobrze, to ostatecznie wyszedł może nie średnio, ale dość pospolicie. Sama fabuła jest prosta i dramatyczne zakończenie było w mojej opinii niepotrzebne, ale ogólnie mi się podobało. Głównymi motywami w książce są wyżej wymienione modyfikacje ciała, ale też w mniejszym sadomasochizm i alkoholizm. Niestety żaden z tych tematów nie został szczególnie zgłębiony.

Warto zaznaczyć, że książka została przełożona z angielskiego, a nie japońskiego więc mogła zostać mocno odarta z wielu smaczków, jak to ma zazwyczaj miejsce, gdy tak się dzieje. 
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz
źródło: comment_1593760184moFGyjcXy15WeUAPVvdqU8.jpg