Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem z siecią. Od dzisiaj mam internet od UPC - wszystko fajnie działa, ale jest jeden problem. Router musiał znaleźć się w innym miejscu niż przedtem, w związku z czym nie ma możliwości podłączenia jednego komputera kablem jak wcześniej. Myślałem, że problem rozwiąże adapter WIFI na USB, ale ten z routerem połączyć się nie chce - nieważne czy router ma włączone hasło czy nie, łączy z innymi sieciami, np. z hotspotem na telefonie, ale UPC po prostu tego komputera nie wpuszcza. Na moim laptopie adapter poprawnie się łączy, problem leży więc gdzieś w komputerze.

Komputer ten jest stary, Windows XP, marne zabezpieczenia, czy router UPC może go nie wpuszczać np. ze względów bezpieczeństwa? Jak można rozwiązać ten problem? :/

#problemy #sieci #informatyka #internet #pomoc #upc
  • 6
@miled: inne urządzenia rozumiem łączą się z tym routerem? Nie masz tam czegoś typu WPS (dodawanie nowych urządzeń przyciskiem), albo jakiejś white-listy urządzeń które mogą się połączyć itp?
Inne się łączą, white-listy nie ma - faktycznie nie próbowałem WPS'a, w wolnej chwili sprawdzę, z tym że czy przy otwartej sieci nie powinno w takim razie połączyć?