Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz squash.

Będą 3 osoby, każda początkująca, jak do tego najlepiej podejść? Dla 3 osób jeden kort na 2 godziny na początek wystarczy? Piłkę i rakiety wypożyczymy na miejscu bo brak.

Cena za kort to powiedzmy 40 zł/h, to wtedy za 2h płacimy 40*2*3 = 240 zł, czy na jeden kort mogą przyjść maksymalnie 2 osoby, a tej 3. trzeba szukać kolejnego gracza i kortu?

#squash
  • 11
  • Odpowiedz
@Imperatoris: Jeśli będziecie rzeczywiście biegać, a nie tylko stać leniwie i czekać aż piłka w wasza stronę się odbije to 2h to za dużo zdecydowanie, po godzinie będziecie wypompowani.
Zróbcie sobie cztery 15-minutowe sesje na początek
  • Odpowiedz
@advert: W takim razie znajdę jeszcze jedną osobę, wtedy 2 korty po godzinę, i na jednym jedna para.

@erajwa: To te 40 zł/h nie jest od osoby na korcie? Na początku pewnie będziemy kaleczyć jeśli chodzi o grę, to się zdarzy trafienie w przeciwnika ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale będę zwracał na to uwagę.
  • Odpowiedz
@Imperatoris: placi sie za kort mozecie przyjsc we dwojke, trojke, czworke bez znaczenia. Mysle ze na poczatek 2h za duzo. Polecam tez zajecia dla poczatkujacych typu pierwsze kroki w piateki o 17:00 lub niedziele o 15:00 w klubie Raquet zajecia sa darmowe trzeba sie tylko zapisac trener wam pokaze co i jak wyjasni zasady i pokaze podstawy poruszania sie po korcie, uderzenia itd. Jesli mam byc szczery to idzcie sobie na
  • Odpowiedz
@Imperatoris: jesli nie uprawiacie regularnie sportu, to 1.5h byloby najlepsza opcja, o ile jest taka mozliwosc. Dwie osoby graja seta czy dwa, a trzecia odpoczywa. 2h zdecydowanie za dlugo, 1h na trzy osoby nieco mało, wiec druga niezla opcja to 4 osoby i 2 korty, ale szykujcie sie na przerwy albo szybszy fajrant :P
  • Odpowiedz
@sztandar: Dzięki, poszukamy takich zajęć :) to wiele zmienia, bo myślałem, że te ceny są za osobę...
@pffflstlss: Aktywni fizycznie, ale ostatnio zaczęliśmy chodzić na trampoliny (w stylu Jump Arena) i z pokorą podchodzimy do nowych sportów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
podepnę się pod temat. Jak nie ma się zielonego pojęcia o grze, to warto wynająć kort na godzinę, by tylko trochę to ugryźć? Po przeczytaniu jakichś tutoriali czy filmików na yt. Czy bez trenera nie ma to sensu?

@advert: @sztandar:
  • Odpowiedz
Czy bez trenera nie ma to sensu?


@Precypitat: pewnie że jest sens. nie wydasz majątku, a przynajmniej zobaczysz czy to odbijanie o ścianę Cię kręci. ja w każdym razie nigdy trenera nie brałem i jakoś nieźle mi szło zawsze.
  • Odpowiedz
@Precypitat: zawsze ma sens szczególnie na początku, trener wytłumaczy zasady, pokaże jak powinno wyglądaćporuszanie siępo korcie, podstawowe odbicia, technika uderzeń, trzymania rakiety, serwisu ...

@advert: to wszystko zależy jaki jest cel, jeśli poodbijanie bez ładu i składu raz w tygodniu w ramach relaksu czy spotkania ze znajomym to tak trener jest całkowicie zbędny, ale jeśli chcesz uprawiać ten sport bardziej na poważnie grać w ligach, turniejach to bez trenera i
  • Odpowiedz
chcesz uprawiać ten sport bardziej na poważnie grać w ligach, turniejach to bez trenera i porządnego treningu się nie obejdzie


@sztandar: aż tak to nie, to będzie w ogóle pierwszy kontakt ze sportem. Ale znalazlem już klub, gdzie jest jakieś tanie przeszkolenie, to sobie jednak to wezmę. Dzięki!
  • Odpowiedz