Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, od 22 miesięcy stosuje loxon (przez pierwsze 15 msc) i minoxidil (od 15msc do teraz). Z początku dbałem o regularność aplikowań lecz przez ostatnie miesiące już różnie, czasami 1x dziennie. Fakt jest taki, że coś mi przybyło zarostu na policzkach lecz nadal jest troszkę rzadkawy. Niby patrząc blisko przed lustrem pod światło widać, że mam policzki zapełnione (ładnie nawet na łącznikach) lecz są to te vellus hair. Niestety nie wiem czy one ściemnieją i kiedy? Miał ktoś z was tak? Byłem już na grupach fb ale tam piszą, że po około 6 msc - 1 roku powinny zamienić się w terminal. Pomimo 22 miesięcy nadal nie są ciemne, żeby było je widać z daleka. Bardzo mi na tym zależy bo gdyby wszystkie stały się czarne bym miał mega super policzki zapełnione aż do łączenia z wąsem. Więc jeszcze raz, macie jakieś własne spostrzeżenia, porady?
#loxon #zarost #broda #minoxidil

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efa022615d9fcf7250efd89
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:

Od 15-go miesiąca jakiej marki minoxidil?

Ja stosuje od 14-stu miesięcy i też tam gdzie głównie tego oczekiwałem nie pojawiły się jeszcze wszędzie terminalne włosy. Ten czas podali Ci orientacyjnie, bo to sprawa indywidualna.

Stosujesz coś jeszcze na poprawę zarostu oprócz minoxidilu? Przede wszystkim warto dołączyć mikronakłuwanie.
@AnonimoweMirkoWyznania: pokaż zdjęcia porównawcze przed i po. Jeżeli faktycznie przez 22 miesiące nic się nie ruszyło to już raczej nie ruszy, po prostu genetyka nie ta (jaki zarost mają twoi krewni?). Jak proponują inni, może dermaroller by coś pomógł, albo roztwór o większym stężeniu (ale trzeba wziąć pod uwagę, że większe stężenie, to też większe ryzyko skutków ubocznych).

Są jakiekolwiek naukowe dowody na te specyfiki?


Naukowych badań wpływu minoxidilu na owłosienie
OP: @xSzatekx: Od 15 msc minoxidil kirkland 5% (zostalo 1,5 butelki i chyba juz nie bede kontynuowal). Na starcie uzywalem jakies tabletki z biotyną, oczywiscie uzywalem dermarollera, w polowie przygody dokupilem sobie kartacz ale z niego rzadko korzystam. Niestety nie wiem co zrobic zeby te cholerne wloski przyciemnialy bo vellusów jest tam sporo na łącznikach. Od 1 miesiąca w sumie juz tam widzialem vellus hair i jak na 22 msc
@AnonimoweMirkoWyznania pajac: Na zarost nie ma żadnych badań (i raczej nie będzie), ale na włosy na głowie już pełno: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Minoxidil

Zalecany okres używania minoxidilu na twarz to 2 lata. Nie oznacza to, że u każdego po takim czasie pojawi się pełny zarost - na część osób działa słabo, a na niektórych wogóle. Tu możesz sobie zobaczyć przykładowe efekty u osób, na których działa bardzo dobrze: https://youtu.be/MDpl2QZXSDA
@AnonimoweMirkoWyznania pajac: Na twarzy także każdy ma cebulki włosowe - kobiety też. Po prostu one są "uśpione" i niektórym nawet minoxidil nie pomoże ich "obudzuć". To zależy od genetyki.

Cebulki włosowe masz praktycznie na całym ciele. Jak się bardzo dobrze przyjrzysz, to zobaczysz "meszek" w pewnych miejscach, na których myślałeś że nie masz wogóle włosów.