Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo, #remontujzwykopem,

Mam zabudowę stelaża pod WC, ale majstry nie zrobiły mi żadnego otworu rewizyjnego i chciałbym to naprawić, ale zanim zacznę dłubać, chciałem się poradzić, czy mój plan ma jakieś oczywiste wady, których nie widzę.

Zabudowa to płyta GK, a na niej gres. Myślę, żeby kupić do wyrzynarki brzeszczot do ceramiki, nawiercić sobie dziury w narożach i wyciąć sobie otwór pod drzwiczki rewizyjne. Czy wyrzynarka z takim brzeszczotem da sobie radę z twardym gresem, jak będę delikatnie operował? Czy fakt, że gres jest na płycie GK może być dla takiego brzeszczotu problemem?
  • 7
@Sckb: niby tak, ale ostatnio okazało się, że ciekło mi połączenie zaraz za odpływem muszli tak, że mam nasiąkniętą na wylot ścianę za stelażem. I w sumie w tym momencie nie widzę, żeby woda lała się gdzieś na zewnątrz, ale też nie mam 100% pewności, że nie cieknie do środka zabudowy ( ͡° ʖ̯ ͡°) jakikolwiek dostęp do rur kanalizacyjnych mimo wszystko mógłby się przydać.
@aksal89: Jakie masz płytki na zabudowie (chodzi o wielkość), najlepiej gdyby były one cięte na fudze.
Nie sadzę aby udało Ci się wyciąć płytki które są przyklejone i to jeszcze wyrzynarką.

Ściągając przycisk spłuczki WC masz możliwość rewizji w pewnym stopniu. Zależy co się dzieje.
@aksal89: ale tam nic ciekawego nie ma (a przynajmniej nie powinno być), co najwyżej kolanko i rura w nie wchodząca. Tam nie ma co ciec. A jak już ciekło to zdejmij muszlę i zobacz, czy tam się gdzieś nie cofa woda.
Do spłuczki podchodzi się z wodą rurą stałą, pp, pex itp, tu też nie powinno ciec.
@Sckb: @DrN_25:

Generalnie - po oględzinach tego co zastałem pod stelażem, to wygląda mi na to, że przy montażu muszli zawinęły się uszczelki przy obu połączeniach - przy dojściu wody do muszli i przy wyjściu kanalizacji z muszli. Woda ciekła po płytkach pod muszlą (na zewnątrz) baaardzo delikatnie i do środka zabudowy, widocznie mniej delikatnie, bo wilgoć wyszła z drugiej strony ściany.

Wymieniliśmy uszczelki, z zewnątrz nic nie cieknie, a