Wpis z mikrobloga

Czy macie pomysły gdzie szukać Grand Seiko w dobrej cenie? Szukam SBGR053 a najlepiej SBGR253, ale wszędzie ceny z kosmosu w stylu $3300+ pewny vat. Da się coś poszukać w niższej cenie czy trzeba się przyzwyczajać do takich cen? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zegarki
  • 7
@niezwornowazony: @AllieCaulfield: używany też może być, ale widzę tylko albo ostro przetyrane z przeceną o $400 albo lekko używane w cenie nowych xD Dlatego pytam, bo trafiałem na info o 053, że po $2600 chodziły, a oba w dobrym stanie dało się dorwać po 2000 euro, stąd mam dysonans :f Poluję już jakiś miesiąc, żeby nie było
@xDrope: nie to, że się niszczą ale dużo osób je traktuje jako zegarki codzienne, żeby nie powiedzieć woły robocze. Poza tym z Rolexami jest tak samo - masa zegarków które wyglądają jak nówki, a straciły 10% wagi przez polerowanie na szlifierkach. Szczególnie bym unikał tych z egzotycznych krajów bo to są często frankensteiny
@xDrope: nie do końca się zgadzam z tym kolega tam wyżej napisał. Od wczoraj kurka o tym myślę.

Grand Seiko frankeny(??) nigdy nie słyszałem o takich praktykach. Grand Seiko to już jest taka klasa wykończenia, że jakąkolwiek próbę podrobienia tego możnaby zauważyć z odległości kilometra.

Co do polerowania... Hmm. Nie wiem kto chciałby nawet próbować polerować "zaratsu". Jeżeli nawet to byłaby to skrajna nieodpowiedzialność. Nikt kto ma wiedzę nie będzie próbował
AllieCaulfield - @xDrope: nie do końca się zgadzam z tym kolega tam wyżej napisał. Od...

źródło: comment_1593438099GsEJGcItzjO79oJ9KVvTVF.jpg

Pobierz