Wpis z mikrobloga

Aktualnie kończę Kroniki królobójcy, Patricka Rothfussa i czuje ogromny niedosyt bo jak wiadomo cykl nie jest skończony i nie wiadomo kiedy będzie, kolejny... Możecie mi polecić jakieś inne podobne, na w miarę dobrym poziomie cykle fantasy, albo sci-fi, albo cokolwiek z odrobiną elementów nadprzyrodzonych? Ogólnie to przeczytałem bardzo dużo różnych książek, wybierając na chybił trafił, znane i mniej znane. Sandersona mam wszystko, Sapkowskiego ofc, Malazańską. Polskich autorów czytałem niewiele więc może coś z tego, Dukaja zacząłem Lód i się odbiłem, Piekara i Inkwizytor też ujdzie, przeczytany.

#kronikikrolobojcy #czytajzwykopem #fantasy
  • 8
@darjahn: Dzięki, ta Czarna Kompania od razu mnie zainteresowała.

@AnakinSkyworker: Zambocha kiedyś planowałem poczytać, ale wyleciał mi z głowy, Pilipiuka też kojarzę a nie czytałem. Oczywiście Opowieści z Meekhańskiego pogranicza czytałem i czekam na kontynuację, btw Pana Lodowego ogrodu też, wydawało mi się że mało polskich autorów czytam, a jak zaczynam się zastanawiać to całkiem sporo tego było. Dziękuję :)
@albertbranka: MUST READ fantasy:
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca - Robert E. Howard
@albertbranka: Dużo osób właśnie tak pisze o pierwszym tomie, ale mi jakoś nie przeszkadzało to specjalnie. Imo najlepsze tomy 2 i 3. Największym plusem dla mnie są postacie żeńskie (o dziwo), bo zwykle są tendencyjne... Do tego często jak czytam różne książki to wszyscy w zasadzie wypowiadają się na podobnym poziomie, a tu różnie w zależności od pochodzenia itd. więc za to też u mnie duży plus. Cieszę się że przypadło