Wpis z mikrobloga

#zus #bezrobocie

We wniosku EDS o dodatek solidarnosciowy byl podpunkt "jestem zarejestrowany jako bezrobotny w UP i w miesiacu zlozenia wniosku otrzymalem zasilek dla bezrobotnych w kwocie... " . Musiałem zaznaczyc ze jestem zarejestrowany ale system nie przyjmowal kwoty 0 (nie moglem w czerwcu dostac zasilku za czerwiec, jakas bzdura), wiec wpisalem kwote 600zl - kwota zasilku jaki mi przysluguje za ten miesiac. Dzis dostalem dodatek solidarnosciowy w kwocie 800zl (pomniejszony o zasilek). Zadzwonilem do UP i pani mi powiedziala ze musze przyjsc zglosic rezygnacje z zasilku i w zwiazku z tym za czerwiec nie otrzymam zasilku i ze te pieniadze powinien mi wyplacic ZUS. Konsultant z ZUSu powiedzial mi że sporo osob mialo taki problem i zebym zlozyl korekte wniosku, ale... korekty nie da sie zlozyc bo na Pue dokument dalej jest nieprzetworzony (mimo tego pieniadze sa juz na koncie), a drugi raz nie da sie go wyslac. Czy u kogos ten dokument jest juz zatwierdzony i moze wyslac korekte? Ile sie z tym zeszlo? Nie wiem co mam teraz zrobic
  • 3
@nalo: przedwczoraj wypełniałam wniosek mojej mamie - ta sama sytuacja - jest zarejestrowana od początku czerwca w UP, a zasiłek miałaby dostać w lipcu. Zadzwoniłam do Zusu i powiedzieli mi, żeby tej pozycji nie zaznaczać (bo trzeba tam wpisać kwotę wyższą od zera)
@felicity_fsl: zgadza sie. Ja swój problem już rozwiązalem. Wczoraj pani w UP przez tel powiedziała mi ze jesli dostalem dodatek w czerwcu to nie przysluguje mi zasilek za czerwiec. Dzis poszedlem do UP wypowiedziec zasilek i okazało sie ze to nieprawda (nie to żeby pani chciała mnie oklamac, sami maja bardzo malo informacji). Wypełnilem wniosek na ktorym napisalem ze rezygnuje z zasilku za lipiec i sierpien, ale nadal otrzymam zasilek za
@nalo: Ale wiesz, że w przepisach jest jasno. Jak dostałeś zasiłek W CZERWCU (#!$%@?, że za maj) to dostaniesz w czerwcu tylko 800zł. W ustawie jest słowo pobrany zasiłek w miesiącu złożenia wniosku a Ty pobrałeś w czerwcu. #!$%@? państwo i tyle, dla bezrobotnych jest nie 4200 tylko 3600 (°°