Wpis z mikrobloga

Figurka trolla jaskiniowego w końcu pomalowana. Zostały pewne niedociągnięcia, które nawet ja jako amator widzę. Dla wprawnego oka musi być ich znacznie więcej. Nie poprawiam nic więcej w myśl zasady "jak coś długo poprawiasz to w końcu to spieprzysz". Zostało mi ogarnięcie podstawki, ale to już "na spokojnie". Jak na to, że to moja pierwsza figurka ever oraz to, że chyba wybrałem (nieświadomie) dosyć trudny model z uwagi na ilość drobnych detali jestem całkiem zadowolony.

Wołam @Ordynat_Michorowski @masakraman @Gerard_Z_Rumii i dziękuję za wszystkie rady i wsparcie merytoryczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S Sugeruję otwierać w nowym oknie.

#gamesworkshop #modelarstwo #lotr #wladcapierscieni #figurki
OrzelKaskader - Figurka trolla jaskiniowego w końcu pomalowana. Zostały pewne niedoci...

źródło: comment_1593096872q7BhHeszh8cVlAz24qQ11i.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@OrzelKaskader: No powiem Ci, że bebech jak żywy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ładnie gęba wyszła i jeśli to Twoja pierwsza figurka to jestem pod wrażeniem oczu. Trochę dużo washa na płachcie między nogami ale nie razi jakoś strasznie. Przy moim pierwszym oddziale, który malowałem zrobiłem dokładnie to samo :D no i z młotkiem można by się jeszcze pobawić. Ale szczególnie jak na pierwszą figurkę to świetna robota.
  • Odpowiedz
@masakraman: Dzięki za konstruktywną opinię :) Z majtkami była ta sprawa, że użyłem washa od tak. Zauważyłem, że strasznie się błyszczy i potem na reddit wyczytałem, że trzeba washem mocno potrząsnąć przed użyciem. Na reszcie elementów po tym zabiegu już nic nie świeciło. Majtek postanowiłem nie naprawiać bo są małe i dużo tam "drobnicy" :p
  • Odpowiedz
@Gerard_Z_Rumii: Właśnie próbowałem usuwać te ślady połączenia, ale jak zobaczyłem jakie spustoszenie sieję pilnikiem to odpuściłem. Albo robiłem to wyjątkowo nieumiejętnie albo pilniki z castoramy są o kant dupy rozbić :p Bo rozumiem, że to najlepiej się usuwa pilnikiem? Czy może lepiej skalpelem?
  • Odpowiedz
@OrzelKaskader: To widzę ciężki sprzęt wjechał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skalpel to podstawa, jak dobry to i z metalowymi sobie poradzi. Czasem drobny papier ścierny/pilniczek. Pilnik to już mocno ostatecznie :D Jak duże ubytki to szpachla modelarska i powtórka z papieru.
GerardZRumii - @OrzelKaskader: To widzę ciężki sprzęt wjechał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skalpel to ...
  • Odpowiedz
@Gerard_Z_Rumii: @masakraman: Wołam Was ostatni raz do tej figurki :) Zrobiłem podstawkę według własnego pomysłu.

Chciałem by podstawka była fragmentem podłogi w Morii przy grobowcu Dwalina stąd jakby kamienne płyty przysypane nieco zwalonym gruzem.

1. Miałem w domu kawałek zielonej modeliny dla dzieci; rozprasowałem ją słoikiem a kieliszkiem do wódki wyciąłem krążek.
2. Gruby papier ścierny docisnąłem tak by powstała faktura.
3. Kartą debetową zrobiłem wgłębienia.
4. Wygotowałem.
5. Złamałem
OrzelKaskader - @GerardZRumii: @masakraman: Wołam Was ostatni raz do tej figurki :) Z...

źródło: comment_1593440029bpbalGtUNLxedmCoCGqIZN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz