Wpis z mikrobloga

@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: najlepiej wziąć do podręcznego i każdorazowo pytać strażników, na lotniskach mają różne skanery podręcznego bagażu i niektóre te najnowsze mogą prześwietlać filmy bo są o wiele mocniejsze niż stare .
  • Odpowiedz
Cześć, wie ktoś jak wygląda przewożenie filmów samolotem? Jak z kontrolą? Prześwietlenie nie zaszkodzi jak wezmę ISO 400 max? (Czytałam, że dopiero od 800-1600 mogą być problemy


@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Ostatnio zapomniało mi się że HP+ (400), 120 forsowałem do 1600. Pomimo 4 lotnisk/kontroli po drodze nie było żadnych negatywnych efektów.

najnowsze mogą prześwietlać filmy bo są o wiele mocniejsze niż stare .

@Dolan:

problematyczne podobno są CT, ale te dość rzadko
  • Odpowiedz
@posuck: biorę maksymalnie do 400 ISO jak Portra, Provia, nie przekroczę tego ISO. I tak, w kasetce 135.
@Dolan: tak spróbuję, będę na lotniskach WAW i TFS (teneryfa).
@j0seph: o to dobrze, że nie naświetliło. To chyba nie będzie tak źle :D

A tak się ogólnie zapytam, lepiej, żeby filmu nie było w aparacie czy to nie ma znaczenia jak dam na skaner? (bardziej chodzi mi o to że
  • Odpowiedz
lepiej, żeby filmu nie było w aparacie czy to nie ma znaczenia jak dam na skaner? (bardziej chodzi mi o to że chcieliby otworzyć aparat


@Slodkie_Mango_Z_Ananasem:

zawsze filmy i sprzęt foto w podręcznym (zazwyczaj większa część podręcznego :D), zazwyczaj podróżuję z lowepro protactic 350/450 aw gdzie do kontroli otwieram klapę, niczego nie wyciągam - cały sprzęt jest widoczny.

Przy kontroli zawsze bagażu podręcznego widzisz zawsze widzisz bagaż, wydaje mi się że
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Pewnie mogą Ci kazać otworzyć taszkę żeby zobaczyć co jest w środku.
Może trafisz na kogoś starszego w obsłudze kto odróżni kasetki z filmami od bomby :)
Kiedyś takie "ochraniacze" to był standard i był w nich duży wybór. Teraz niestety rynek się skurczył.
Czytałem kiedyś że jedno-dwa skanowania bagażu znikomo wpłynie na materiał światłoczuły. Problemem może być gdy np. bagaż leci oddzielnie i jest skanowany kilkanaście razy. "Skażone" są
  • Odpowiedz