Wpis z mikrobloga

#wybory #prawowyborcze #meldunek #wyboryprezydenckie2020
nie mam meldunku, podczas poprzednich wyborów poprzez profil zaufany(konto w banku internetowym) zarejestrowałem się na głosowanie obok miejsca zamieszkania, czy muszę się rejestrować za każdym razem? Czy jak pójdę do tej samej komisji, to będę na liście?
Pytam się, bo do ratusza mam bardzo blisko, a profil internetowy pewnie musiałbym edytować, bo zmieniłem dowód(łącznie z ze stanie w kolejce i edycją konta w banku, co by mi na chwilę zablokowało bankowość internetową), , zamiast się szarpać z państwowymi, wieszającymi się stronami na Flashu, działającymi tylko na jednej przeglądarce, to wolę iść na spacer i się zapisać w ratuszu, ale z kolejnej strony, teraz wszędzie sobie urny powystawiali i każą spier... jak się człowiek próbuje z żywą osobą dogadać, to wolę tu zapytać, czy muszę za każdymi wyborami jak nie mam meldunku dopisywać się do spisu?

czym różni się dopisanie do spisu od tego drugiego, są dwa linki:
Złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców (usługa online)
Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (usługa online)
Jest sens składać, czy za późno?
Internet(zakładając, że muszę edytować profil, bo nowy dowód)
czy ratusz?
Dzięki
  • 4
@RabarbarDwurolexowy: Wpisanie do spisu wyborów działa tylko na konkretne wybory. Jak wpiszesz się do rejestru, będziesz mógł w nowym miejscu głosować również w przyszłości.
Termin by zrobić to online minął wczoraj. Czy można to jeszcze zrobić w urzędzie - nie wiem.