Wpis z mikrobloga

Mircy jeżeli ktoś z Was lubi rzucać dużymi gumami to znalazłem kopie 23 centymetrowych Pig Shadow od strike pro w cenie 7,95zł sztuka. Biorąc pod uwage fakt, że 23cm Pig Shad kosztuje około 40zl za sztukę to jest to mega oferta. Ja już się zaopatrzyłem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.sklepwobler.pl/gumy-ripper-dragon-hammer-pro-225cm2szt-id-2984.html

#wedkarstwo
smutny_przerebel - Mircy jeżeli ktoś z Was lubi rzucać dużymi gumami to znalazłem kop...

źródło: comment_15930035793ldGrAVsN8sAOp8MG5PjVj.jpg

Pobierz
  • 18
@Insane_Mike pytanie otwiera na co? Na ryby 40-50cm? Brań na duże przynęty jest wielokrotnie mniej niż na te małe, ale łowione ryby znacznie większe. Oczywiście jak to z rybą - nie idzie przewidzieć jej zachowania i zapewne są dni kiedy mniejsze przynęty są skuteczniejsze.

@Kaczuszkaa łowiąc na duże przynęty nastawiamy się głównie na duże ryby, a tych latem na próżno szukać na płyciznach przy trzcinach czy innej roślinności wodnej. Sam w tym
@smutny_przerebel durna logika. Nie ma absolutnej żadnej reguły że duże ryby biorą tylko na duże gumy i w drugą stronę. Wielokrotnie wyciągnąłem pistolety 15-20cm na gumy większe od nich, i tak samo większe szczupaki na gumy 8-10cm, obserwacja na moich wodach nie tylko moja ale i kilku znajomych
@smutny_przerebel: Nope, staje praktycznie zawsze na głębszej wodzie na dłużej, raczej płytka szybciej obławiam :) lowie głównie z pontonu, z płytkiego na głębokie. Może po prostu nie trafiłem na ich dzień. Niestey, czasem duże szczupaki jedzą małe ryby, i chyba nawet większość największych szczupaków zostaje złapana na gumy do 14 cm. Oczywiście, zgadzam się, ze to o wiele bardziej selektywne łowienie i totalnie je popieram, po prostu u mnie chyba jerki
@Insane_Mike a z moich wynika, że dużą rybę dużo łatwiej skusić sporą przynęta. Wynika to choćby z faktu, że wydatek energetyczny do pozyskania pokarmu musi być współmierny do zdobytego posiłku. Żeby nie być gołosłownym polecam wywiad z biologiem środowiskowym o szczupakach na kanale Łysego Węża, który potwierdza tę teze.