Wpis z mikrobloga

Jak tam wasze wnioski RDZ z #tarczaantykryzysowa w #zus?
Wniosek złożony 02.04 za marzec,kwiecień,maj
Do dzisiaj status: "Prowadzone postępowanie wyjaśniające"

Zgodnie z informacjami na stronie zus decyzje powinienem dostać do max 30 dni za ostatni dzień którego dotyczy wniosek.
Czyli mają czas do 30 czerwca jeśli dobrze liczę.
Też macie taki syf?
  • 22
@gchmurka: jedna wielka masakra. Mi dopiero anulowali składek za marzec, a koledzy z pracy maja juz anulowane wszystkie 3 skladki, wiec nie wiem o co tu chodzi. Tez czytalem ze maja 30dni, ale widać że to ich nie obowiązuje
@gchmurka: u mnie dzisiaj pojawiło się info ze zwolnienie tez za maj (wcześniej marzec, kwiecień), wniosek złożony 22.04. Maile z pismami przychodzą kilkanaście dni po info na stronie zus
@durielek2: no własnie nie..
Nawet na nogach polazłem do zusu 2 tygodnie temu i w okienku przy mnie sprawdzali wniosek.
Wszystko się w nim zgadza, nawet wczoraj po literce czytałem czy jakiejś literówki nie zrobiłem we wniosku albo nie wpisałem złego NIP/REGON/PESEL
@gchmurka: mam to samo, wniosek z 1.04, wszystkie 3 miesiące "Prowadzone postępowanie wyjaśniające". Pisałem maila do ZUSu, dostałem zwrotnie telefon, że wszystko jest OK i muszę cierpliwie czekać. Boję się, że 30.06 mi wniosek odrzucą za jakąś błahostkę tak żebym nie zdążył złożyć poprawionego
@durielek2: @gchmurka: @mic_rys: @MrAndy: @xpawel115:
Dodzwoniłem się do #zus i dostałem konkretną odpowiedź - mają problem z oprogramowaniem w przypadku jak mój...

To znaczy:
- działalność zakładałem w 8 sierpia i korzystałem z "ulgi na start" przez 6 miesięcy (płaciłem na samo NFZ za miesiące 09, 10, 11, 12, 01, 02).
- w marcu wskakiwałem na "preferencyjny zus" (czyli pierwszą wyższą opłatę niż za samo nfz powinienem
@gchmurka: To by się zgadzało... Bo ja działalność mam od 3 lat ale prowadziłem ją równolegle z etatem który zakończyłem z ostatnim dniem lutego. Od marca przechodziłem na pełny ZUS więc złożyłem ZUS DRA i zaraz potem RDZ. Case bardzo podobny do Twojego.
@hindus-pl: I jak Mireczku, masz już odpowiedź, bo ja jeszcze mam "trwa postępowanie"
I teraz zastanawiam się czy płacić składkę za czerwiec w terminie (czyli do 10.07) - bo jak jakąkolwiek kasę wrzucę w ZUS to pójdzie na poczet najstarszej zaległości (marcowej) i znów mogą być problemy bo opłacę składkę z której rzekomo mam być zwolniony.
W ich burdelu to jest duże prawdopodobieństwo że nie odzyskam tej kasy tylko sobie zaksięgują
@gchmurka: też mam taką rozkminę i sam nie wiem co robić. Pewnie jutro nie wytrzymam psychicznie i zapłacę, bo równie dobrze mogą nas tak przeciągnąć i pół roku a na koniec uznać, że się nie kwalifikujemy.
@gchmurka: chciałbym zmienić swoją odpowiedź xD Nie ma co płacić, jeśli teraz zapłacisz to pójdzie to za marzec i zwolnienie nie będzie przysługiwać, a odsetki z czerwca jak liczyli tak dalej będą liczyć.
@gchmurka: to były moje wewnętrzne rozkminy, ALE - zadzwoniłem do ZUSu (tym razem szybko, tylko pół godziny czekania na połączenie) i dowiedziałem się, że moja sprawa została odłożona do 26 lipca. Dlaczego? Nie wiadomo. Mam pisać pismo do lokalnego ZUSu z prośbą o przedstawienie aktualnego stanu mojego wniosku RDZ, "to może coś przyspieszy". Natomiast płatność za czerwcową składkę mam zrealizować teraz zaznaczając, że jest ona za czerwiec. I tak zrobiłem, wpisując