Wpis z mikrobloga

Mircy, pijcie ze mno kompot!
Na początku maja żaliłam się, że pestka awokado nie chce kiełkować i prosiłam Was o rady.
Kilka pestek dałam do pojemnika z watą i wodą - nic z nich nie wyrosło (możliwe, że były niedojrzałe). Wywaliłam z tydzień temu.
Jedną pestkę wrzuciłam do doniczki z ziemią i oto efekt (po niecałym miesiącu) ()

Wołam osoby, które brały udział w dyskusji:
@Nefju: @Hemul: @Mesosfet: @Timer_555: @WilczyPasterz: @kajka666: @moze_sie_przyda: @0________0: @Ganicjusz: @sillygiraffe: @zwierze_bubr: @vincent38: @Defined: @3zMK2: @deliver: @0p0p0: @ArchDelux: @KrowiCycek
Dzięki za wszystkie wskazówki! ((oo))

#ogrodnictwo #rosliny #hodujzwykopem #chwalesie
faramka - Mircy, pijcie ze mno kompot!
Na początku maja żaliłam się, że pestka awoka...

źródło: comment_1592899591DmitKnoxPgvGjEPstd378N.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@faramka: woow, super, że się w końcu udało. Ja lecę z czwarta sztuką, narazie bez rezultatów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bslawek: wiesz co, jak wywalałam te z waty (pomyłka: nie tydzień temu, tylko przed Bożym Ciałem) to ta pestka w ziemi jeszcze nie puściła.
Wróciłam z wyjazdu w zeszły poniedziałek, a tu rośnie (ʘʘ)
Planuję zasadzić kolejne, tylko zapominam kupić awokado jak jestem w sklepie.

@Nefju: no cóż Ci mogę powiedzieć... chyba to, co mi radzili - nie baw się w szklano-drewniane konstrukcje, tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@faramka: mam jedną w ziemi, pokładam w niej duże nadzieje, bo od razu już była przepołowiona na dole ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@srututute: piękne drzewko () Czy dobrze widzę, że ma podpórkę? Jak dużą donicę masz obecnie?

Dzięki za rady! Moje "dziecko" na razie stoi na parapecie od południowego zachodu.
  • Odpowiedz
@faramka: Tak, zamontowalem podporke, bo uciekalo mi lekko na bok. Drzewko ma 120 cm. Donica 24 (swiezo przesadzona, wczesniej chyba 16-18)

Apropo, raz na dwa tygodnie plucze ryz odstawiona woda i podlewam nia awokado. A przy przesadzaniu, mieszam ziemie, piasek oraz zmielone skorupki jajka ( ktore wczesniej spedzily w piekarniku pare minut ). Polacam, nigdy jeszcze awokado mi jeszcze nie roslo, a to piata proba.
  • Odpowiedz
@faramka: żeby ładnie kiełkowało ważne żeby awokado było dojrzałe i pestka świeża, ostatnio zaczęła mi kiełkować pestka zalana do połowy wodą
Tylko jedna pestka mi nie wykiełkowała (łącznie kiełkowało 4-5), a była zasuszona
  • Odpowiedz
@Nefju: Zdarzyło mi się już kilka razy, że tak długo się nic nie działo, że zapominałam w ogóle że np w skrzynce z petuniami są pestki. I nagle zdziwienie, gdy wystrzeliło.
  • Odpowiedz