Wpis z mikrobloga

@Karmazynek: Nie wiem czy to do kogoś trafi, ale wykop to chyba moja ostatnia deska ratunku.

Mam trywialny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. 16.06.20 straciłem dostęp do fb. Jakaś pała o 20:45 wystosowała żądane zmiany hasła. Następnie ta osoba dostała się w jakiś sposób do mojego maila. O 21:10 nastąpiła zmiana hasła do fb. Ok 21:15, w pełni zrelaksowany, chcę zalogować się do portalu i pojawił się problem ponieważ wylogowało mnie z przeglądarki. Chciałem się zalogować z telefonu, to samo. Zorientowałem się, że coś jest nie tak, więc szybko zmieniłem hasło do fb i myślałem że problem zażegnany. Sądziłem że jakiś Hindus albo inny azjatycki "haker" włamał się for fun. Loguję się ponownie (21:30) i fb poprosiło mnie o podanie kodu podwójnej weryfikacji. Czekam, czekam i nic. Ta osoba najprawdopodobniej zmieniła numer kontaktowy do konta, przez co smsy z kodem do mnie nie docierają. Dodam że po sprawdzeniu maila przypisanego do konta dowiedziałem się, że włamanie miało miejsce w miejscowości w której mieszkam. Próbowałem się kontaktować z supportem, wysyłałem formularze z załączonym potwierdzeniem tożsamości, zgłosiłem zhakowanie konta. Nic, zero kontaktu od 16 czerwca. Nie dostałem nawet na maila potwierdzenia złożenia zgłoszenia (jak oglądałem filmiki na yt pokazujące jak poradzić sobie z takim problemem to ich autorzy takowy mail dostawali). Tutaj pojawiają się moje pytania, bo może któryś z was Wykopowicze miał podobną sytuację:

Co mam dalej robić? Zasypywać fb zgłoszeniami i liczyć, że ktoś się do mnie odezwie?
jaka jest szansa na odzyskanie konta?

Czy są jakieś sposoby na obejście podwójnej weryfikacji w razie gdyby support się ze mną nie skontaktował?

Może jest z nami jakiś pracownik fb i uchyli rąbka tajemnicy co powinienem dalej zrobić? Wydaje mi się że wszystkie oficjalne kanały wykorzystałem, ale może jest jeszcze jakaś inna forma komunikacji z supportem fb.

Wiem, że sytuacja wygląda tak jakby ten ktoś miał dostęp do mojego konta bo wcześniej byłem do niego zalogowany. Zakładam jednak, że podwójna weryfikacja nie jest wcale tak trudna do obejścia.

Nie muszę mówić o tym, że odzyskanie konta jest dla mnie ważne. Mnóstwo kontaktów do ludzi, grupy, grupeczki, konwersacje. Nie chcę mi się tego wszystkiego odbudowywać ;) Fb jest też bardzo ważne w czasie studiowania w czasach korony. Wiem, że zaraz pojawią się głosy, że to pewnie jakiś mój znajomy/znajoma dla "beczki" mi taki numer wykręcili i żebym popytał. Nikt nie przychodzi mi do głowy i raczej nie widzę powodów dla których ktoś posunął by się do czego takiego. Bardzo na was liczę moi drodzy! Kumpel mi powiedział "jak nikt Ci nie chce pomóc, to na 100% Wykop znajdzie rozwiązanie". Życzę miłego wieczoru :)

#facebook #problemypierwszegoswiata #problem #wlamanie #help
  • 8
  • Odpowiedz
@wektorowicz: Zrobiłem tak. Po pewnym czasie, po podaniu hasła (starego lub nowego), pojawia się ponownie ekran podwójnej weryfikacji z prośbą o podanie kodu który powinien przyjść na numer telefonu.
  • Odpowiedz