Wpis z mikrobloga

Znacie może firmy z #it, które zajmują się obliczeniami numerycznymi? Modelowałem trochę przez 1.5 roku w fizyce ale słaba perspektywa finansowa skłoniła mnie do zmiany branży( ͡° ͜ʖ ͡°). W sumie złożyłem sporo cv, ale praktycznie nie znalazłem ofert z symulacji numerycznych itp. A to najbardziej mnie kręci. Byłbym wdzięczny za polecenie firm bo nawet jeśli nie mają otwartych rekrutacji to mogę poskładać tak czy siak, albo dokształcić się z rzeczy które mogą wymagać.
#pracait #programowanie
  • 10
@Mastodontus: co rozumiesz przez symulację numeryczną? Przecież takim czymś może się poszczycić każdy(prawie) student elektroniki bo SPICE to nic innego jak symulacja numercyzna :).
Jeżeli wysyłasz cv tak jak to opisujesz na wypok.ru to się nie dziwię, że nie ma odzewu.
@piastun: O symulacji rozumiem poprzez np. obliczanie przekrojów czynnych w fizyce cząstek elementarnych gdzie wydaje mi się, że mogę poszczycić się trochę większą wiedza niż każdy(prawie student) elektroniki bo z wynikami mogłem pokazać się na międzynarodowych konferencjach nie tylko studenckich plus artykuły. A pytam na wykop.ru bo nie mogłem żadnych ofert znaleść( może z powodu koronowirusa), więc jak nie ma takich rzeczy w Polsce poza instytutami to znaczy, że czas usiąść
@Mastodontus: heh prędko pracy z takim nastawieniem nie znajdziesz :).
Generalnie masz jakąś ekstremalnie wąską specjalizację wiec celuj w jakieś cerny, świerki i inneg instytuty badawcze bo na rynku w PL to słabo. Zresztą taka wiedza nawet na zachodzie nie jest pewnie zbyt poszukiwana poza środowiskami akademickimi.
@Mastodontus: myslalem ze skoro mowiles o symulacjach to cos bardziej z matematyka finansowa i quantitative analysis, jakies predykcje cen instrumentow finansowych itd. wiem ze w duzych bankach inwestycyjnych to pisza, a i nie tylko bo tez w takich serwisach jak bloomberg. Glownie cpp
@Mastodontus

bo z wynikami mogłem pokazać się na międzynarodowych konferencjach nie tylko studenckich plus artykuły.


Czyli prawdopodobnie masz doktorat i jako, że nie ma miejsca na uczelni bądź w projekcie naukowo badawczym szukasz pracy na rynku. To oczywiście tylko przypuszczenie.
Rynek na zaawansowane rzeczy, w których możesz wykorzystać swoje zdolności to raczej zachód i coś z pogranicza AI/ML/Data Science.
Znasz jakieś języki programowania?
@1001001: Jeszcze studiuje po prostu widząc znajomych informatyków co z podobnym stażem zarabiają kokosy i po spotkaniu paru studentów na konferencjach stwierdziłem, że jednak lubię życie na wyższym poziomie i czas pójść w coś co za pare lat zapewni mi stabilna sytuacje finansowa. A z języków Fortran c/c++.