Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: No można by wymagać od gościa, który się habilitował pracą na temat (lużny cytat) "Ustroje gospodarcze - porównanie", żeby nie wyzywał socjaldemokracji od komunistów.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: rzadko członek młodzieżówki wypowiada się dla prasy, więc nic dziwnego, że komentuje. Swoją drogą SLD najwidoczniej nie ma na siebie pomysłu skoro osoba znana ze świecenia dupą i ładną twarzą pojawia się w mediach i wygaduje takioe bzdury, a partia jeszcze jej broni
  • Odpowiedz
@czywamsienudzi: Ale my prezentujemy zachodni model myślenia. Ostatnie 15 lat w ekonomii to badanie nierówności. Ja chcę systemu społeczno gospodarczego jak w Niemczech, Szwecji, czy tak naprawdę wszędzie w cywilizowanym świecie z wyjątkiem USA. To Balcerowicz reprezentuje poglądy skansenowe, nie ja.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: czyli bzdurą jest, że lata 50-60 to większy wzrost gospodarczy niż wymysły Balcerowicza? Gościu dostał gotowy plan do zrealizowania i jeszcze #!$%@?ł. Największy impuls inflacyjny wyszedł z durnowatej polityki monetarnej Balcerowicza, a nie z 'urealnienia' gospodarki. Ja wiem, że nie masz zielonego pojęcia o czym mowa, ale Balcerowicz to w środowisku ekonomistów pośmiewisko.
  • Odpowiedz
@rorf46: no nie żebym coś, ale Balcerowicz jest komuszym ekonomistą, studiował marksizm stosowany, a stał się liberalnym neofitą i tak już 30 lat ;) Nawet autor planu Balcerowicza, czyli Jeffrey Sachs się nawrócił i poprał 'tego komunistę' Sandersa.
  • Odpowiedz
@rorf46: Tak posprzątał, że zamiast pomoc przedsiębiorstwom dostosować się na nowym rynku to wolał je zamykać narzucając im terminy zmian nierealne do wprowadzenia.

Mieliśmy swoje sprzęty RTV/AGD i zamiast próbować to utrzymać to skończyło się bezrobociem.

To jego myślenie o tym, że państwowe firmy były złe doprowadziło do ich upadku.
Wprowadzono dywidenda( podatek od majątku) czy popiwek, czyli blokada wzrostu płac. Przeszacowano kredyty – wiele państwowych firm zaciągnęło kredyty jeszcze w
  • Odpowiedz
@rorf46:

„Moich idoli” - fajny jesteś.

A to plan się nazywał Gierka? To on najpierw usilnie chciał wszystko prywatyzować i szybko zmieniać by w końcu dostrzec absurd tego (sam nawet próbował to spowolnić). Polska tym planem zamykała jedne z najnowocześniejszych fabryk elektroniki co było ewenementem na skale światowa bo zamykano przemysł ciężki - przestarzały.
  • Odpowiedz