Wpis z mikrobloga

Moi drodzy chciałbym was zapytać czy jesteście liberałami uważającymi, że prawa jednostek powinny być chronione przed wolą większości, czy bliżej wam do solidaryzmu gdzie najważniejszy jest ogół? #prawo #polityka #doktryna

Która doktryna jest wam bliższa ?

  • Liberalizm 81.8% (36)
  • Solidaryzm 18.2% (8)

Oddanych głosów: 44

  • 7
@GoddamnElectric: X D
Wystarczy nie urodzić się w patologicznej rodzinie, żeby wyjść na prostą w życiu. Akurat solidaryzm jest dużo gorszy dla przeciętnego człowieka, ale dla przegrywa idealny, bo piniondze dajom, a ja tylko zawoduwke skonczylem i mi siem nalezy. Nie kolego, należy się osobie, która spędziła większość swojego życia ucząc się, stresując się przy egzaminach etc. I nie mówie teraz o tym, że osoba po szkole zawodowej jest gorsza, tylko
Nie kolego, należy się osobie, która spędziła większość swojego życia ucząc się, stresując się przy egzaminach etc.


@NatarczyweConfetti: Nie wiem, czy to jest dobry kryterium. Jest wiele zawodów, które są równie trudne, ale przy tym nie wymagają aż tak długiej formalnej edukacji. Zarobki oczywiście dużo mniejsze. Warto spojrzeć też na to z szerszej perspektywy i zastanowić się, które grupy w przypadku długotrwałego strajku doprowadziłyby do dosyć niebezpiecznych dla kraju sytuacji, a