Wpis z mikrobloga

@Wuja_89: Firmy nie polecę bo sama pracowałam w klimatyzacji w Warszawie, ale dam Ci radę - zanim udasz się do firmy zapytaj dewelopera o możliwości podłączenia klimatyzacji, warunki techniczne (gdzie może być jednostka zewnętrzna) itd.
I nie bierz urządzeń LG, to największy syf. Są ładne, ale ciągle się psują ;)
  • Odpowiedz
I nie bierz urządzeń LG, to największy syf.


@Lonate: mowisz to na podstawie ilu urządzeń?
nie pytam ze złośliwością, ale rozważam kupno pompy ciepła LG i badam temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ahaw: nie powiem Ci ilu dokładnie, ale naprawdę wielu ;) Ogólnie też często wdziałem problemy u ludzi, którzy montowali np 1-2 lata wcześniej i się klima psuła. Żeby nie było - mówię tu o samej klimatyzacji. Pompa ciepła to w sumie inny dział ;) I tutaj się nie wypowiem bo znałam teoretyczną ofertę, ale niestety nie widziałam w praktyce. Instalatorzy za to wciskają często LG bo mają fajne promocje dla
  • Odpowiedz
Heliotherm


@Lonate: pierwsze słyszę:) Obstawiałem głównie LG i Daikin, Mitsubishi, Panasonic etc. bo uznałem, że to są wiodące marki i powinno być ok
Jak masz jakieś inny takie firmy specjalistyczne to będę wdzięczny za namiary
  • Odpowiedz
@ahaw: Były ciut droższe od LG, ale nieznacznie, porównywalne ogólnie. Nie pamietam dokładnych kwot. Mitsubishi to bardzo dobre urządzenia, są niezawodne, ale okrutnie drogie. Daikin to tez dobra marka (przynajmniej jeśli chodzi o klimatyzacje), Panasonic jest taki sobie w tym zakresie ;)
  • Odpowiedz
@ahaw: Bo projektowałam systemy klimatyzacji na różnych urządzeniach w różnych miejscach (od domów po fabryki). Pracowałam na różnych urządzeniach, często ktoś chciał klime od LG bo wyglada designersko. Tak samo widziałam do jakich urządzeń z awariami jeżdżą serwisanci, pracowałam z ludźmi którzy montażem i serwisem zajmowali od 15-20 lat i dużo się nauczyłam ;) Ale tak jak mówię - pracowałam tylko na klimatyzacji, raz dobieralam pompę ciepła tylko, także moja
  • Odpowiedz
@ahaw: Jeszcze sprawdziłam - widzę że mają normalnie CWU, zresztą taki jest główny sens pompy ciepła ;) Niestety na telefonie nie otwiera mi się dokładnie ich strona, jak będę pamiętać to jutro sprawdzę dokładnie.
  • Odpowiedz
@ahaw: Jeśli chodzi Ci o zbiornik CWU masz zawsze wybór z zintegrowanym zbiornikiem albo z zbiornikiem obok. Jakby typy urządzeń w LG i Heliotherm i Mitsubishi są dokładnie takie same :) Generalnie osobiście wydaje mi się lepsze rozwiązanie z zbiornikiem osobnym - wtedy możesz zbiornik sobie zawiesić pod sufitem, a obok masz małą jednostkę wewnętrzna na ścianie. Przykładowo moja dalsza rodzina ma pompę ciepła z zintegrowanym zbiornikiem postawiona w piwnicy,
  • Odpowiedz
@ahaw: Potwierdzam powyższe słowa Pani @Lonate, sprawdź całkowity koszt zakupu danego urządzenia wraz ze wszystkimi podzespołami. Przykładowo pompa ciepła jednej firmy w zakupie będzie tańsza, ale łącznie po dodaniu czujnika temp. zewnętrznej, sterownika pokojowego i WiFi wyjdzie całościowo drożej. Jeżeli chodzi o pompy ciepła, możesz też sprawdzić ofertę Viessmann, mało kto słyszał o ich pompach ciepła, bo każdy ma skojarzenie z kotlami, jednakże ich pompa Vitocal 200-S na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lonate: @PanRogal:
Oferty i tak miałem zamiar brać tylko odrobinę później. Teraz plan był taki żeby zobaczyć jakiego rzędu wielkości są to kwoty, żeby odrzucić za drogie (widziałem pompę z reku za 100k, sama jednostka xD)
Czyli chcecie mi powiedzieć że do każdej pompy mogę zasobnik cwu dołączyć?
  • Odpowiedz
@ahaw: jak najbardziej. Prawie każda pompa ciepła powietrzna jest w stanie wygrzać wodę do min 55*C, niektóre osiągają 60/65*C. Jeżeli nie zależy Ci na estetyce rozwiązania, bo bedzisz miał urządzenie w pomieszczeniu technicznym to zdecyduj się na rozwiązanie niekompaktowe. Wyjdzie to taniej i lepiej w przyszłości, gdyż ewentualna wymiana zasobnika cwu będzie korzystniejsza cenowo oraz będziesz mógł sobie wstawić zasobnik jakiej pojemności i producenta chcesz. Rozwiązania z zabudowanym zasobnikiem będą
  • Odpowiedz
@PanRogal: sprzęcior będzie stał w pomieszczeniu technicznym więc może być brzydki jak noc. Zajmujesz sięPC zawodowo?
Czy jak szukam pompę ciepła do CWU to ona nie musi mieć kilku obiegów? Czy może wiele obiegów jest w standardzie?
  • Odpowiedz
@ahaw: bardziej hobbystycznie, zainteresowanie zostało po studiach. Sama pompa ciepła w standardzie zazwyczaj realizuje min. 2 obiegi grzewcze - jeden bezpośredni i drugi mieszaczowy. Rozwiązania producentów to najczęściej hydroblok zamontowany w jednostce wewnętrznej i zawór trójdrożny kierujący wodę albo na ogrzewanie, albo na zasobnik cwu, czyli pod pompa masz 3 lub 4 króćce - zasilanie cwu, zasilanie co, powrót cwu, powrót co lub wspólny powrót cwu/co. W głównej mierze są
  • Odpowiedz