Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,

Miałem pisać o tym już wcześniej, ale zjadły mnie inne obowiązki. W połowie maja nagrałem "Spacer po niebie". Jest on nagraniem audio celującym w odsłuchiwanie nocą pod rozgwieżdżonym niebem. Przez niespełna 10 minut opowiadam o tym, co widać w danej chwili na niebie. Dorzucam przy okazji nieco ciekawostek i uczę odnajdywać się na sferze niebieskiej.

Nagranie powstało spontanicznie, bez zaplecza sprzętowego. Tylko ja i mikrofon (+redukcja szumów w Audacity). Co prawda podczas "Spaceru" mówię o niebie majowym, ale śmiało można wykorzystać to nagranie jako przewodnik po niebie teraz w czerwcu. Jedynie należy mieć na uwadze, że gwiazdy będą przesunięte na zachód.

Planuję wypuścić kolejne "Spacery" w częstością raz na miesiąc. Jeśli będę miał warunki, to "Spacer" czerwcowo-lipcowy powstanie do końca tego tygodnia. Nagrania będą zamieszczane na tym samym kanale na Youtube oraz na moim kosmoblogu. Na Mirko również będę wrzucał powiadomienia, chociaż pewnie z drobnym poślizgiem.

Jestem świadom błędów technicznych i niedoróbek w nagraniu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wraz z kolejnymi epizodami powinno być już znacznie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)-.

Zainteresowanych będę wołał jak zwykle na moim tagu: #astronomiaodkuchni
Nagrania będą dodatkowo otagowane: #spacerponiebie - to dla tych, których nie interesuje moja pozostała działalność okołoastronomiczna

Jestem ciekaw jaki będzie Wasz odzew ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#astronomia #kosmos #ciekawostki #audiobook #youtube
Al_Ganonim - Hej Astromirki,

Miałem pisać o tym już wcześniej, ale zjadły mnie inn...
  • 6
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: Mirku, dlaczego mogę dać Ci tylko jednego plusa? Dałbym więcej gdyby była taka możliwość. Jaki to jest fajny temat i wykonanie też super! Tagi obserwuję, leci sub. Powodzenia! Naprawdę masz taki niski głos? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marplewa: Cieszę się, że się spodobało!

Mój głos na nagraniu jest kombinacją jego naturalnej barwy oraz bliskości mikrofonu. W rzeczywistości może brzmieć on nieco inaczej. Przykładem mogą służyć nagrania z mikrofonu wbudowanego w laptop. (np. reklama firmy Spacex). Poza tym, trzeba by się przekonać samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz