Wpis z mikrobloga

Miruny!
Mam las, a w lesie drzewa. Z racji tego, że bieda doszłam do wniosku, że trzeba z lasu wyciągnąć pinionżki.
Czy jest jakaś dobra dusza, która podpowie:
- czy lepiej wziąć se firmę, która zalatwi pozwolenia na wycinkę, wytnie drzewo, zabierze drzewo i zapłaci? Czy są wgl takie firmy i czy ktoś może coś polecić? ( chociaż to chyba rozwiązane księżniczkowe- niech odwalą całą robotę i dadzo pinionżki jeszcze),
- czy lepiej samemu wyciąć drzewo i zająć się jego sprzedażą? W takim wypadku, jakie dokumenty są potrzebne, żeby wyciąć swój las? ( mam osobę, która wytnie i przewiezie do miejsca składowania, nie mam możliwości zrobienia z nich desek)
Nie znam się na tym, a internet też niewiele podpowiada.
#kiciochpyta #drwale #pieniadze #lasypanstwowe
  • 4
@pani_gozdzikowa: Za dużo niewiadomych... Powiedz proszę, co to za las? Jakie drzewa? Jaki wiek? Ile tych drzew? Wrzuć jakieś zdjęcia, bo ciężko cokolwiek powiedzieć...
Obawiam się, że za wiele nie zarobisz, bo żeby zarabiać na drewnie to musisz mieć go dużo i bardzo dobrej jakości, najlepiej wielkowymiarowe. No i musisz znaleźć przewoźnika i odbiorcę, a to już generuje koszty...
Zawsze możesz sprzedawać jako opałowe S4, wtedy kosztem będzie tylko pozyskanie. Ewentualnie