Wpis z mikrobloga

Dowód osobisty musi być ważny przy głosowaniu? Bo mi się miesiąc temu skończyła ważność, dopiero teraz zauważyłem. Co teraz zrobić? Jak obecnie wyglądają procedury wyrabiania nowego dowodu, bo domyślam się, że przez covid jest bałagan w urzędach.
#wybory #dowodosobisty #pytanie
  • 24
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: Ale zdarzę do wyborów dostać nowy? Albo jakieś zaświadczenie? Chyba, że komisja nie patrzy na datę.
Wątpię, że tak samo. jakieś 2 tyg temu nie chcieli mnie wpuścić do urzędu miasta. Sam pracuje w urzędzie i różne procedury wyglądają inaczej.
Ew. Może można przez internet złożyć wniosek? Jakiś e-dowód czy coś? No nie wiem, 10 lat temu to robiłem ostatnio xD
  • Odpowiedz
Ale 10 lat temu


@Vadzior: Ech, kolejny... Jak mantrę powtarzam: pracuję na oryginalnym tekście:

"Dowód osobisty musi być ważny przy głosowaniu? Bo mi się miesiąc temu skończyła ważność, dopiero teraz zauważyłem. Co teraz zrobić? Jak obecnie wyglądają procedury wyrabiania nowego dowodu, bo domyślam się, że przez covid jest bałagan w
  • Odpowiedz
@Vadzior: idź szybko do urzędu i wyrób nowy niby wyrobienie nowego zajmuje miesiąc, ale być może że zdażą się wyrobić. Ja jak wyrabiałem nowy dowód to trwało coś właśnie około 2 tygodnie chyba.
  • Odpowiedz
@president: Znalazłem jakiś artykuł sprzed paru lat to tam pisali, że można iść z nieważnym dowodem jeszcze tym książeczkowym. Ale skoro piszą tutaj ludzie, że można iść z prawkiem to nie ma problemu.
  • Odpowiedz