Wpis z mikrobloga

Przy wyborze kasku patrzyliscie czy ma system MIPS? Warto dopłacać?
Doszedłem do wniosku, ze potrzebuje fullface'a z odpinana szczęką. Za 200 zl moge kupić Author Creek FF lub za 700 zl jakis inny model tez z odpinana i systemem MIPS. Różnica spora, tym bardziej, ze dopiero kompletuje sprzęt i mam sporo wydatkow.

Mam wątpliwości, bo ostatnio miałem mocną glebę i na głowie kask Kellys'a za 70 zł, który spisał się rewelacyjnie. Stąd wątpliwość czy te dodatkowe gadżety znacznie poprawiają bezpieczeństwo i warte sa swojej ceny.
Moja dusza kolarza się nie ukształtowała do końca i nie wiem na ten moment czy pojde w stronę jezdzenia grawitacyjnego czy cos lżejszego.

#mtb #kolarstwo #enduro #dh #downhill #freeride #rower
trochę #pokazmorde
odishewo - Przy wyborze kasku patrzyliscie czy ma system MIPS? Warto dopłacać?
Doszed...

źródło: comment_1592406460IeAQeYWAROiuZ7Vi3vbvOt.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

siodło mam na imbus, ale teraz juz wiem, ze to wazne - > bede wyciagal imbusa i obnizal xD


XDDD #!$%@?. Kup sobie jakąś w miarę rozsądną obejmę na rączkę, bo tym imbusem to sobie po paru dokręceniach i tak obrobisz śrubę.

brakuje trochę skoku, bo 100mm na taka jazdę to za mało


@
  • Odpowiedz
brakuje trochę skoku, bo 100mm na taka jazdę to za mało


@odishewo: ten rower to za mało na taką jazdę. Kompletnie nie ta geometria do jazdy po takich trasach (chyba, że nazywasz się Nino Schurter).
Możesz i Bella Super DH kupić ale mnie by było szkoda kasy bo przy takiej kombinacji roweru, umiejętności i poziomu trudności tras kolejna solidna gleba jest kwestią (niewielkiej ilości) czasu.
Naucz się najpierw na tej
  • Odpowiedz
o co chodzi z tuningiem tokenami


@Piotr--K: panie to jest materiał na pracę magisterską XD, ale tak po kurtce reba (jak zresztą większość rs'ów) ma bardzo liniową charakterystykę pracy - czyli przez całe 100 mm swojego skoku daje taki sam opór). Żeby to zmienić trzeba zakupić tokeny, spuścić powietrze z goleni w której masz sprężynę powietrzną, odkręcić korek na koronie, wkręcić tokena, albo dwa.. zależnie od oczekiwanego efektu. W ten
  • Odpowiedz
czyli teoretycznie można zejść z cisnienia nie bojąc się o dobicie ?


@Piotr--K: nie o to w tym chodzi. Ciśnienie wpływa na wiele rzeczy, ale dla uproszczenia, ciśnieniem ustawiasz wstępne ugięcia amortyzatora, i do tego się ograniczmy bo w zasadzie producenci też głownie na tym się skupiają. Tokenami regulujesz jak ten amortyzator się będzie zachowywał w ugięciu roboczym. Liniowa charakterystyka ma to do siebie, że w trakcie ugięcia widelca prawie
  • Odpowiedz
@odishewo: tak patrzyłem na to czy ma MIPS czy podobny inny system (POC lub Fox maja swoje). Jeżdżę Enduro i kupiłem Bella Super DH z mipsem i odpinaną szczęką. Kask się przydał bo skończyło się tylko na lekkim efekcie uderzenia głowa (chwilowo widziałem tylko biel) a nie na poważnym wstrząsie mózgu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz