Wpis z mikrobloga

Szukam doradcy podatkowego w temacie kredytowania mieszkania na firmę/prywatnie. Nie mogę się dokopać do interesujących mnie informacji w związku z opłacalnością tych 2 opcji, kredytowania ich i różnych wariantów - rynek pierwotny/wtórny, najem firmowy/prywatny, ewentualne przeniesienie środka trwałego po amortyzacji do majątku prywatnego. Ktoś coś?
#firma #jdg #podatki #ksiegowosc #nieruchomosci
  • 11
@xDrope wskocz na jakieś forum mieszkanicznika czy inne o wynajmie - tam takie rzeczy obcykane. Ogólnie z tego co kojarzę to ludzie biorą kredyt prywatnie, po czym mieszkanie wciągają do firmy i tam amotryzują+koszty rat jako koszty działalności - i wynajmują też jako firma. Jako firma masz gorsze warunki, bo kredyt inwestycyjny. A jako osoba prywatna bierzesz kredyt na zaspokojenie "własnych potrzeb mieszkaniowych" ( ͡° ͜ʖ ͡°), co
@OsSikorskiego: Dzięki, obczaję też w sumie jakieś grupy na fb, bo mam więcej niepewności. Przy takim wariancie nie odliczę vatu jeśli kupię mieszkanie nowe, ale w sumie jak wezmę je na firmę i potem wyłączę z działalności po amortyzacji to ten vat i tak muszę zapłacić (chyba). Tak czy inaczej dzięki, nie pomyślałem o uderzaniu w takie miejsca :D

@niegwynebleid: można zamortyzować w 10 lat, nieruchomość musi mieć albo 5