Wpis z mikrobloga

Jakich pytań można spodziewać się na rozmowie na testera automatyzującego / test automation z #java i #selenium w #testowanieoprogramowania ?

Pytam o aspekty związane typowo z programowaniem i frameworkiem , typowo testerskie pytania znam i potrafię taką rozmowę rozpykać, bardziej ciekawią mnie różnice między rozmową na automata a na "manuala"

Bardziej powinienem szukać pytań jak dla juniora czy regulara, jeśli chodzi o samą javę?

zawołam też #programowanie , pewnie siedzi tutaj ktoś kto taką rozmowę przechodził albo prowadził
  • 6
  • Odpowiedz
@kaaban: 1) xpath/css selector: co możesz uzyskać jednym a czego nie zrobisz drugim, który z nich szybciej wyszukuje elementy. 2) Różnica Implicit/Explicit wait 3) Mogą zapytać o to w jaki sposób podszedłbyś do danego problemu w kontekście automatyzacji
  • Odpowiedz
@kaaban
Jakie testy automattzujemy, jakie są metody w selenium, selektory, page object pattern, czego nie da się zautomatyzować w selenium. Spotkałem się też z pytaniami z gita i jak robiłem code review
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: znam stronę guru99, ale te 100 pytań to jest lekka przeginka, tam jest mydło i powidło, rozpiętość od juniora do seniora; też mogę wkleić strony typu "100 pytań na rozmowie na testera manualnego", ale każdy kto chodzi na takie rozmowy wie, że pada 20-30 z nich
  • Odpowiedz
@kaaban: W różnych kolejnością pytają p Jave i selenium, tak długo aż znajda miejsce którego nie znasz. Ja zazwyczaj pytam o metody wyszukiwania elementów -> które klasy implementują metody findElement i findElements -> co to jest LoadableComponent i kiedy jest sens go używać.
Jak umiesz odpowiedzieć na pierwsze pytanie to junior, na drugie regular, na trzecie to senior ;) oczywiście różne osoby u nas pytają o różne elementy losowo, żeby wybadać
  • Odpowiedz