Wpis z mikrobloga

@BanPeople: Jak dla mnie jest mega słaba, nie sprawdzisz po ile kupiłeś dany walor, wartość portfela aktualizuje się tylko po zamknięciu sesji, ciągle gubiło mi odcisk palca, potrafi się wylogować (2 ostateni to możę wina telefonu, nie wiem).
@Fiemka ja korzystam bo mam starą taryfę z dobrymi warunkami. Chyba na degiro daloby sie znalezc cos tanszego ale tam dochodza jeszcze koszty przewalutowan. Apka ok, strona nie za bardzo. Obecna jest droga. Nie dosc ze drogie prowizje to rowniez oplata za prowadzenie rachunku jesli nie ma zadnej transakcji w miesiacu.

@SpokojnaWodaWsciekleFale jak to malo istotne?? Jesli placisz 0,39% to jestes stratny 2zl na kazdym 1000zl kupna/sprzedazy w porownaniu do kogos kto
@barxik pod koniec roku masz podatek do zapłacenia, od którego odliczasz koszt uzyskania przychodu, więc odliczasz prowizję i np. wyższy pakiet konta.
Więc jak zwrócisz 100zl - 19%, ale od 100zl odejmujesz 2x prowizję + koszty przelewów, pakietów, itd. a i tak pewnie będziesz musiał podatek zapłacić.
@SpokojnaWodaWsciekleFale ale koszty odliczasz od przychodu a nie od podatku. Jesli w jednym domu maklerskim w ciagu roku za te same transakcje zostawisz 1000zl prowizji a w innym 500zl to nie ma roznicy? po uwzglednieniu podatku (jesli byl zysk!) Nadal zostaje 400zl roznicy. Chyba jednak warto. To takie najnizej wiszace sliwki, ktore mozna zrywac bez wysilku.