Wpis z mikrobloga

@WesolyLudwiczek:

Bzdura. Edukacja i wychowanie ma ogromne znaczenie


powiedziałbym, że wychowanie i wzorce kulturowe na pierwszym miejscu. Problem w tym, że ludzie uważający się za uczciwych w momencie okazji kradną i oszukują i dalej uważają się za uczciwych. Są to ciocie, wujkowie, przyjaciele itp.
@RedRight: Pogrom w Radziłowie, Wąsoszu, zbrodnie grupy "Burego", Mord w Bzurach, Zbrodnia w Lesie Siekierzyńskim, ale przede wszystkim niezliczone zabójstwa pojedyncych osób , grabieże i donosy w czasie okupacji niemieckiej, tylko o części z nich można przeczytać w dwóch opasłych tomach opracowania "dalej jest Noc". Reakcja na to opracowanie potwierdza moją tezę. Podobna pewnie byłaby na Ukrainie gdyby wydać opracowanie nt ofiar ukraińców.
Pogrom w Radziłowie, Wąsoszu, zbrodnie grupy "Burego", Mord w Bzurach, Zbrodnia w Lesie Siekierzyńskim, ale przede wszystkim niezliczone zabójstwa pojedyncych osób , grabieże i donosy w czasie okupacji niemieckiej, tylko o części z nich można przeczytać w dwóch opasłych tomach opracowania "dalej jest Noc". Reakcja na to opracowanie potwierdza moją tezę. Podobna pewnie byłaby na Ukrainie gdyby wydać opracowanie nt ofiar ukraińców.


@Unifokalizacja: W porównaniu do innych nacji to coś mało
@Unifokalizacja: Jasne, że byli polscy mordercy. Z tego co wiem sprawcy pogromów byli ścigani. Za ukrywanie za okupaci Żydów groziła śmierć. Chodzi mi o zbrodnie państwa polskiego względem innych narodów, które nie zostały ukarane bądź ścigane.