Wpis z mikrobloga

Cześć mirki od dziś jestem objęty kwarantanna do 20czerwca przyszedł SMS że muszę zainstalować aplikację i z niego wysyłać selfie. Macie jakieś porady jak tego uniknac? (Jakoś nie widzi mi się wysyłać prywatnych zdjęć nie wiadomo do kogo). No i czy ktoś wie jak przygotować się na testy bo pewnie będę miał robione.

#covid19 #koronawirus #kwarantanna
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@MrWahacz mama była u rodziny 6 czerwca i okazało się później że od tej rodziny jest osoba zakażona covid a oni ją wcześniej odwiedzali. I jak choremu wyszły testy pozytywne to rodzina u której moja mama była dostała kwarantanne, zrobili im testy wyszły pozytywne 2/3 no i teraz my mamy kwarantanne 4 dni dlatego że moja mama była tam ostatni raz 6 czerwca
  • Odpowiedz
muszę zainstalować aplikację i z niego wysyłać selfie. Macie jakieś porady jak tego uniknac?

@amonak00: wysyłaj fotkę ściany, szafy albo czegoś innego, byle lokalizacja się zgadzała. Działa.

jak przygotować się na testy

@amonak00: Co masz na myśli? Żadnych przygotowań. Jak raczą Cię testować, to będą dzwonić, że zmierzają na wymaz.
  • Odpowiedz
  • 0
@idol89 skąd wiesz że działa fotka ściany, szafy itd?
Zamysł na pewno jest taki żeby kto inny za ciebie takich zdjęć nie robil i dlatego życzą sobie selfie.

A co do przygotowań do testów to słyszałem żeby nie jeść i nie pić najlepiej 2/3h przed
  • Odpowiedz
@amonak00: Hm... kolega wysłał kilka takich zdjęć, zdarzyło się mu też nie wysłać w ogóle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli nie zainstalujesz apki, to policjanci będą Cię odwiedzać ok. 1 raz dziennie i to jedyna niedogodność z tego tytułu.

Śniadanie zjadłem, gdzieś 1-2 h przed testem. Coś sobie dłubałem w ogrodzie, panowie podjechali, sprawdzili PESEL, zrobili swoje i pojechali do kolejnych podejrzanych.

Skąd to wszystko wiem? Byłem
  • Odpowiedz