Wpis z mikrobloga

Czesi znieśli sporo swoich obostrzeń dot. koronawirusa i teraz moje pytanie brzmi:

chcąc jechać na 3-dniowy weekend na początku lipca do Pragi z jakimi obostrzeniami spotkam się na miejscu? Oni dalej muszą nosić maski? Obowiązuje mnie, jako obywatela RP, jakiekolwiek zagrożenie kwarantanny po przekroczeniu granicy?

Pełno jest różnych informacji czy to na naszym gov.pl czy na ich czeskim odpowiedniku, ale interesują mnie konkretne informacje, najlepiej od osób, które są/były na miejscu.

#czechy #praga #koronawirus #pytanie
  • 15
Na tę chwilę możesz wjechać, nawet w celach turystycznych. Nie musisz mieć żadnych testów, kwarantanna Ci nie grozi. Z maseczkami jest tak jak u nas, czyli zakładasz je tylko w pomieszczeniach zamkniętych, sklepach itp.

Problemy z wjazdem mają tylko mieszkańcy województwa śląskiego. Musimy mieć negatywny test, ale mimo to nie możemy jechać do CZ w celach turystycznych.

Warto obserwować stronę http://gov.pl/web/czechy << tam znajdziesz najnowsze zasady wjazdu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na tę chwilę możesz wjechać, nawet w celach turystycznych. Nie musisz mieć żadnych testów, kwarantanna Ci nie grozi. Z maseczkami jest tak jak u nas, czyli zakładasz je tylko w pomieszczeniach zamkniętych, sklepach itp.


Problemy z wjazdem mają tylko mieszkańcy województwa śląskiego. Musimy mieć negatywny test, ale mimo to nie możemy jechać do CZ w celach turystycznych.


Warto obserwować stronę http://gov.pl/web/czechy << tam znajdziesz najnowsze zasady wjazdu

@Mirek_przodowy: Teraz już nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirek_przodowy: "Problemy z wjazdem mają tylko mieszkańcy województwa śląskiego. Musimy mieć negatywny test, ale mimo to nie możemy jechać do CZ w celach turystycznych."

Jak oni chcą to sprawdzić z jakiego województwa jest wjezdzajacy?
@Krupier: komentarz ambasady czeskiej na Facebooku był inny, tam liczyło się samo miejsce wjazdu (przejścia w województwie śląskim), dlatego np. nawet flixbusy do Pragi jeżdżą przez Wrocław, a nie Ostrawę

nie mam teraz screena pod ręką
@Krupier: masz tak nawet delikatnie zasugerowane na stronie polskiego MSZ:

Tym samym przejścia graniczące z województwem śląskim dedykowane są tylko dla osób posiadających testy PCR lub noty dyplomatyczne.


a w przeciwnym razie wyrywkowa kontrola już na terenie Czech, no trochę zwała