Wpis z mikrobloga

#naukaprogramowania
Jak najlepiej uczyć się JavaScript???
Z HTML i SASS to była łatwizna. Metoda prób i błędów, odrazu widać co się zmieniło itd. Dodatkowo proste zasady, ciągłość powtarzania praktycznie tego samego. Chce wyśrodkować to flexbox, chce animację to keyframes itd. Ciągle używa się tych samych rzeczy to później z łatwością się je zapamiętuje. Trudniejsze wtedy się googluje.
W JS za to mam np. obiekty, klasy, metody, funkcje, if itd.
Jak napiszę sobie let table = [1,2,3,4]; to nic nie widzę. Jak zrobię sort, split, slice czy coś, ok widzę efekt ale bezsensu chyba jechać po kolei każdą metodę na tablicy albo innych elementach inne metody, bawić się co robią bo i tak połowa wyleci z głowy? Totalnie nie mam koncepcji jak najlepiej wpajać sobie JS. Jeszcze nie dość, że trzeba znać metody bądź inne zasady to należy nauczyć się logicznego myślenia gdzie jaką metodę warto zastosować.
Pomyślałem, że albo zaplanuję projekt i będę go dłubał co może być bardzo ciężkie znając podstawy podstaw JS
Przepisywać kod mini-projektów, takich np. wesbos ma i po kolei każdą linijkę tłumaczyć na głos co robi, jeśli nie wiem to szukać opisu metody itd?
Mam też książki ale stwierdziłem, że słaby pomysł czytać kilka dni, bez żadnego programowania.
Macie inne pomysły???
  • 10
@H13D: dzisiaj np. próbowałem robić jakieś proste zadania ale nic nie mogłem zrobić bo w sumie nie znam metod. Więc zgłupiałem, bo nie chce też teraz 2tyg czytać dokumentacji żeby później to zapomnieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NickciN: sololearn.com, zrób kurs na js, sproboj parę prostych rzeczy sam na node.js, potem pobaw się na żywo w przeglądarce manipulując DOM, potem zrób własną stronkę i zrób coś z AJAX, na koniec dopiero zacznij uczyć się jakiegoś framework