Wpis z mikrobloga

@hasek34: Możliwe że musisz ustawić mieszankę w gaźniku. Nowa pilarka ma ustawioną bogatą mieszankę na dotarcie się, możliwe że sprzęt wymaga strojenia i czyszczenia. Trudno powiedzieć tak nie widząc sprzętu. Trzeba pogrzebać.
@drakula36: hahaha dobre, takiego czegoś jeszcze nie słyszałem. Na rynku nie ma pilarek/kos spalinowych/przecinarek z mieszalnikiem. Gaźnikiem regulujesz tylko ilość podawanej benzyny przez gaźnik, co odziałowuje też na obroty, zależy w sumie jaki gaźnik, zama makity, stiga, większość kos właśnie tak ma. Mieszanka jest bogata jak ma zalane więcej oleju 1:25, albo 1:30 w markowych sprzętach wystarczy. W chińczykach 1:50 to odpowiednia mieszanka z tego względu, że nie mają tam wysoko
@hasek34: typowy chińczyk, nac ma identyczne modele, anwet plastiki podobne.

Tak dokładnie ma beknąć, taki właśnie grubszy dźwięk. W niektórych modelach może nie beknąć tylko od razu odpalić i wtedy czekasz 3-5s i wyłączasz ssanie dopiero. Nie pamiętam jak w tym modelu już dokładnie
zostawiłeś na zimę zalaną paliwem?


@Vein: Kiedyś zostawiłem i kosztowało mnie to wymianę gaźnika. Od tego czasu zawsze przed zimą zlewam paliwo a ostatki wypalam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyli


@hasek34: 8 do 10 razy pompujesz paliwo, włączasz ssanie, ciągniesz za linkę, coś tam hehła to zdejmujesz ssanie i ciągniesz kosiarka pracuje. Jak jest rozgrzana to omijasz ssanie.
Najważniejsza jest proporcja mieszanki, chińczyki mają inne proporcje