Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Zainstalowalem sobie dysk SSD. Skopiowalem wszystkie pliki ze starego dysku C na ktorym znajdywaly sie system oraz jakies programy na dysk SSD. Udalo sie, system uruchamial sie poprawnie. Nastepnie postanowilem sformatowac drugi dysk, HDD, aby miec czysty dysk na dane. Po formatowaniu zrobilem restart kompa, no i niestety to co na zalaczonym obrazku widac sie pojawiło. Jakies pomysly jak to naprawic? Ewentualnie jak przeprowadzic odzyskiwanie danych?
#komputery #windows10
Pobierz
źródło: comment_1592167693vNavI59UXIoWqW4sU2HaeA.jpg
  • 17
@handballer Tak, oba dyski sa podpiete. Wszystko dzialalo dobrze, do momentu gdy nie wpadlem na genialny pomysl sformatowania starego dysku HDD. Praedopodobnie usuniecie tych partycji recovery itp spowodowalo ten blad. System wcześniej bootowal sie z SSD, tak jak byc powinno, a na hdd mialem dane + partycje systemowe jak recovery, EFI itp. Zgralem dane na dysk, sformatowalem HDD, zgralem dane z dysku na HDD, zrobilem restart lapka, i cyk ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@YupYup: @YupYup: #!$%@?ł sobie BootManagera i dlatego system się posypal.

Skopiowałeś pliki tzn jak to robiles?
A jak instalowałeś na czysto Windowsa na ssd mając podpięty HDD to Boot Manager poszedl na HDD. Formatując go #!$%@?łeś go. Za pomocą pendrive z systemem musisz naprawić boot
@SeekSouls Laptopa, sorry za niescislosc. Kopiowalem za pomoca jakiegos programu, robilem to na podstawie filmiku na yt, moge napisac zaraz nazwe tego programu co uzylem. Mysle ze to jest to, ze #!$%@? BootManagera, bo przed formatem dzialalo normalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YupYup: Skoro to laptop to w środku i tak mozesz miec 1 dysk tylko. Skoro robiles klon dysku hdd na ssd to sprawdź w bios bootowanie cxy dobrze ustawione oraz jak masz bios tj cxy Legacy czy uefi.
Tutaj widac cos z ustawieniami nie tak.

No chyba ze korzystasz jakos na raz z 2 dysków jednocześnie tj tego w środku i drugi podpięty na usb
@SeekSouls Kupilem kieszonke do ktorej wlozylem pierwotnie uzywany dysk w lapku, czyli HDDka. Kieszonke wlozylem w miejsce stacji dyskow (z boku lapka gdzie plytki sie wrzuca). Oba dyski dzialaly poprawnie, odpalalo smigalo i gituwa. Natomiast po formacie HDD, na ktorym wczesniej byl OS, otrzymalem tego bluescreena.

Poko co próbuje naprawic wlasnie bootManagera instalujac windowsa na usb, i na podstawie niezawodnych hinduskich tutoriali na YT spróbuję odzyskac system. Dzieki za informację, dam znac
@SeekSouls: @handballer: Dużo lapków ma miejsca na dwa dyski. Przeważnie normalny 2,5" na SATA i do tego m.2 - pozotywnie mnie to zaskoczyło w Lenovo Yoga 2 13 siostry gdzie robiłem kompletną przekładkę palmrest (miazga jaka misja xD dosłownie jakby samochód przekładać cały na nowe nadwozie) i zauważyłem że modele z HDD mają dysk 2,5", modele z SSD miały na m.2 a kto chciał to elegancko wypełnił oba :D

@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saeglopur: Ale klonowanie mu wyszło. Działało by to normalnie gdyby nie zrobił formata bo windows brał boot z hdd. Sam tak kiedyś sobie zrobiłem i wiem ze instalując windowsa czy klonują ttzeba przenieść na nowo boota. Albo odłączyć inne dyski :)
@SeekSouls

@Saeglopur najbezpieczniej przy takich operacjach to chyba wyjąć hdd, wrzucić ssd, na nim zainstalować od zera windowsa, podpiąć hdd, zgrać z niego potrzebne dane i sformatować. Ja tak dokładnie zrobiłem w swoim starym lapku, i też jak OP twardziela wrzuciłem na miejce napędu. Z tym, że nie klonowałem nic tylko czysta instalka. Wszystko śmiga do tej pory
@handballer
@SeekSouls
No, #!$%@?. Jutro lece do ziomka, zgrywamy z dyskow co wazniejsze i instaluje na czysto windowsa.

Ale przynajmniej odwolujac sie do zartu "Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.", z pewnoscia przejde do 1 grupy ʕʔ