Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do osób, które nie uczyły się się nigdy grać na żadnym instrumencie muzycznym, ale mają do takich dostęp, potraficie zagrać coś z głowy, odtworzyć jakieś proste melodie ze słuchu? Mam w domu jakiś keyboard (stary casio), flet, cymbałki takie dziecięce i dla mnie niczym trudnym nie jest zagrać na każdym z tego prostej muzyki. Całe życie wydawało mi się, że to jest tak jak ze śpiewaniem, przecież proste dźwięki potrafi każdy zaśpiewać, jednak moja żona nie potrafi na niczym zagrać, mówi że nie wie które klawisze naciskać albo które otwory fletu zakrywać aby był taki dźwięk jaki chce, ja nie potrafię jej nauczyć, bo sam się nigdy nie uczyłem, nie wiem jak, po prostu sobie pogrywam i wychodzi jak chcę. To z nią jest coś nie tak czy ze mną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#muzyka #pianino
  • 7
@voot: masz słuch muzyczny, nie każdy to ma. Mój tata ma, mój brat, a ja nie. Uczyłem się grać na gitarze sam z poradników itp, ale wcześniej nie potrafiłem tak jak ty. Za to moja koleżanka jak dostała pianino pod palce po chwili zabawy zagrała jakąś prostą znaną melodie z głowy. I to było w wieku szkoły podstawowej
@Rammbo: o widzisz, słuch muzyczny, to może warto pomyśleć o jakiejś szkole muzycznej, żeby tego słuchu nie marnować :) ale ciekawe jak człowiek automatycznie mierzy innych swoją miarą, póki się tym nie zainteresowałem, nie pomyślałem nawet, że to akurat ja mam jakieś tam predyspozycje, myślałem, że to "standardowe umiejętności" :D