Wpis z mikrobloga

@Koziolek11: stram sie przekazac mlodym ludziom ze pogon za celami ustanowionymi przez spoleczenstwo i system ukierunkowany na zyski ekonomiczne w zaden sposob nie przeklada sie na nasze szczescie duchowe i na to czym naprawde jest zycie i jaki jest jego cel
bo napewno nie #!$%@? 40 lat w fabryce by zapytac na lozu smierci: "czy naprawde po to zylem ?
  • Odpowiedz
@wojciech-dyrets Kwestia indywidualna. Nie dla każdego kwestie duchowe są ważne i nigdy nie będą. Każdy musi sam odnaleźć to, co daje mu szczęście. Wszystko to jest długoletnim etapem popartym na osobistych doświadczeniach życiowych.
  • Odpowiedz
@Koziolek11: piszac to juz moge stwierdzic ze masz mniej niz 25 lat
myle sie?

zreszta nie wiek lecz doswiadczenia predestynuja dana osobe do indukcji subiektywnych uczuc
takze napewno nie oceniam cie,i szanuje Twoje zdanie choc zbyt brawurowo rozpoczalem ta sentencje
  • Odpowiedz
@wojciech-dyrets Pisząc o kwestiach duchowych, nie wspomniałam nic, że dla mnie takie nie są. Pisałam ogólnie, bardziej chodziło o to, że nie zbawi się świata, a to co dla nas wydaje się być dobre, nie zawsze jest dobre dla innych. Mylisz się.
  • Odpowiedz
@wojciech-dyrets: pieniądze się dostaje za pomaganie innym ludziom, pomaganie innym ludziom jest dobre, czym więcej dobrego ktoś robi dla innych tym więcej ma pieniędzy ()

Jeżeli w tej fabryce przez 40 lat produkowałeś coś dobrego dla ludzi to zrobiłeś bardzo dużo dobrego, a chyba po to się żyje żeby czynić dobro ()
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: kazde pokolenie chce zmieniac swiat
moze to za duzo powiedziane i bardziej z perspektywy czasu ze chcialem zmieniac ten pryzmat postrezgania jednostki lecz z uplywem doswiadczen i pomimo bycia najgoretszym zwollenikiem milosci blizniegi i ze wszysscy musimy sie kochac zaczalem dostawac kopy na morde i tak to sie skonczylo,choc ciagle dotaje w #!$%@? to obmywam twarz i wierze w ludzi
  • Odpowiedz