Wpis z mikrobloga

Cześć.
Spawa wygląda tak. Posypała mi się robota przez epidemię(branża ślubna) i myślę co dalej robić z życiem. Jestem przyparty do muru, powoli kończą mi się oszczędności. Pomyślałem że założę sklep internetowy że spożywką. Mam dojścia do tanich hurtowni spożywczych. Nie mam tylko zielonego pojęcia jak go rozpromować. Na pewno adwordsy z jakimś niewielkimi sumami i co jeszcze? Sklep stoi na shoperze.

#marketing #ecommerce #sklepyinternetowe
  • 10
@lexer: Pierwsze pytanie - na jakim obszarze chcesz sprzedawać? Chcesz sprzedawać na całą Polskę, region, miasto, rejon w mieście z dostawą do domu? W zależności od tego co zakładasz opcje reklamy będą różne.
@lexer: Ok, a mogę jeszcze prosić o doprecyzowanie co to za spożywka? Czy chodzi o najzwyklejsze codzienne produkty czy coś bardziej stargetowanego? Nie wiem miody, wegańskie batony, rzeczy dla sportowców?
@Zlyniedobry właśnie myślę żeby się targetowac na przyprawy bo ich mam najlepsze ceny. A oprócz tego myślę o różnych niszach - dobrych, słabo dostępnych produktach
@lexer: pomyśl sobie ile tych przypraw musiałbyś sprzedać, aby mieć z tego pieniadz. na początek będziesz jeszcze pakował w rozwój sklepu internetowego, który znając życie i tak upadnie.

jak chcesz zarobić pieniądze a nie stracić to wymysl coś innego
@lexer: Ogólnie to zgadzam się z przedmówcami - robienie sklepu do tego typu spożywki to nie jest dobry pomysł. Nawet atrakcyjność tych towarów czy wysoka marża nie zapewni Ci pewnego zarobku ponieważ wciąż ilość sprzedanych produktów musi być bardzo duża. Znam wiele przykładów sklepów, które próbowały uderzać w takie tematy i zamykały się zanim dobrze zaczęły sprzedawać.

No chyba, że mówisz o przyprawach "przemysłowych", które sprzedajesz wraz z przepisami potrzebnymi do
@lexer:
A nie myślałeś o czymś takim jak sklep na kółkach ze wsparciem sklepu w sieci i tylko dla ludzi w twoim regionie?

Sklep z wysyłką gdzie masz niską marżę to wielkie użeranie z wysyłkami, zwrotami i żmudna logistyka paczek. Gdy do tego dochodzi, że to spożywka, to pewnie idzie jeszcze odpowiednie przechowywanie czyli jeszcze większe problemy.

Może zrób to lokalnie na początek.

Twoja usługa dostawy do domu.

Poświeć tydzień, rozwieź
Boomkin - @lexer: 
A nie myślałeś o czymś takim jak sklep na kółkach ze wsparciem sk...