Wpis z mikrobloga

Czołem Państwo Mircy,
Jutro jadę na czterodniowy spływ kajakowy. Kupiłam trochę ważnych rzeczy i rozważałam zakup torby nieprzemakalnej, takiej specjalnej na kajak. Co o niej myślicie? Warto coś takiego nabyć? Koszt jednej dużej to jakieś 120zl, może da się jakimś trickiem uzyskać podobną ochronę niższym kosztem?
Dodam, że nie będę spływać kanionem, zwykłe mazurskie bujanko. Ale planuję jeszcze.
#kajaki #wycieczka #kajakujzwykopem #podroze
  • 12
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@breviceps: kup sobie w decathlonie torbę wodoszczelną, te małe 10l są już za 40zl.
Jak chcesz przycebulic to zapakuj rzeczy w worki na śmieci i zawiąż, niektórzy tak robią xD
Moich znajomych taki worek uratował przed stratą rzeczy :)
  • Odpowiedz
@breviceps: imho woreczki strunowe, dobrze wziąć większy i go dodatkowo nadmuchać - zajmuje więcej miejsca ale nie tonie :) Zwykle wynajmujący kajaki dorzucają worki nieprzemakalne do kajaka na dłuższe wyprawy.
  • Odpowiedz
@krolowamonika: @4kroki:
120 zł to przecież drobne a chyba lepiej jest mieć fajna torbę, która można otworzyć i zamknąć niż #!$%@?ć z workiem na śmieci jak jakiś kloszard, do tego ciągle odwiązywać i zawiązywać. Worek też łatwiej podrzeć o byle gałązkę.
  • Odpowiedz
@breviceps: No to ja ci sprzedam patent :) worki na śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli nie planujesz jeździć na spływy regularnie to szkoda wydawać 120 zł. Na ciuchy bierzesz plecak czy jakaś torbę ??
Rękawiczki rowerowe kupiłaś ??
  • Odpowiedz
Chcę częściej jeździć na kajaki niż raz w roku, ale to jeszcze zależy od mojego dziecioka - czy mu się spodoba. Pomysł z workami na śmieci jest więc dobry na ten jeden, testowy raz. Jeśli pojawi się zajawka - kupię torbę. Wielkie dzięki, Mireczki.
@K_O_R_N_I_K - na ciuchy bierę torbę. Rękawiczki?!
  • Odpowiedz
@breviceps: Ja z worem na śmieci robię tak że pakuje ciuchy w worek zawiązuję biorę 2 worek i pierwszy worek wkładam tak żeby supeł był na dole 2 worka i 2 worek zawiązuje i do torby żeby się worki nie przetarły ;)
Jak nie pływałaś na kajaku to jak nic narobisz sobie odcisków ;) Dzięki rękawiczkom rowerowym masz problem odcisków z głowy :P Jeszcze jakieś patenty chcesz :D
  • Odpowiedz
@K_O_R_N_I_K: dzięki. Wezmę rękawiczki :)
Potrzebuję jeszcze pomysłu na zabawę dla trzylatka gdy nie będzie można w ciągu kwadransa stanąć na lądzie. Kij w kajaku to będzie podstawa, jakiś tonący kamień na sznurku, zabawkowa łódeczka płynąca za nami. Jakieś jeszcze pomysły? :-P
  • Odpowiedz
@breviceps hej ja mam między innymi taki: https://allegro.pl/oferta/fjord-nansen-worek-wodoszczelny-kaj-bag-50l-7460272468?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ogólnie na allegro jest pełno różnych worków i na pewno nie kosztują aż tak dużo. Ja mam jeden 50 i drugi 30 litrów, trzymam w nich większość rzeczy które biorę na spływ (oprócz takich którym woda nie zaszkodzi). Jak ktoś już pisał taki worek jest ma lata i łatwiej z nim podróżować niż z workami na śmieci.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz